USA dostanie mocniejsze Audi SQ7 i SQ8

Amerykański sen spełnia się też dla fanów Audi. Nowe SQ7 i SQ8 będzie dostępne za wielką wodą z mocnym silnikiem V8. Niestety tylko tam…

Dlaczego powinniśmy czuć się zniesmaczeni? Otóż w Stanach klienci Audi będą mogli kupić szybszego SUVa z silnikiem benzynowym o ośmiu cylindrach. Moc to 507 KM, a maksymalny moment obrotowy równy będzie aż 770 NM.

Dla przypomnienia dodam, że w Europie dostępny jest tylko V8, ale w formacie diesla (435 KM).

audi sq7 usa 3 1024x576

Nieźle przedstawiają się również osiągi tych modeli. Przyspieszenie do 100 km/h potrwa jedynie 4,3 sekundy, a prędkość maksymalna standardowo zostanie ograniczona do 250 km/h.

Poza tymi danymi modele przeznaczone na rynek USA niewiele różnią się od tych europejskich. Podobne wyposażenie, podobne ceny. Niestety różnica w silnikach wynika z ostrzejszych norm emisji spalin.

audi sq7 usa 1 1024x576

Auta zadebiutują wiosną tego roku.

Konrad Stopa
fot. Audi

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: