Unikalne Porsche 911 Speedster


Poznajcie ciekawą wersję 911 bez tylnej kanapy, ale za to z wolnossącym silnikiem z 911 GT3. Pojawi się w Nowym Jorku dopiero na dniach, a przeciek w sieci mamy już dzisiaj.

Tylna część nadwozia może nadal budzić wiele kontrowersji, ale jest zgodna z historią tej wersji. W czerwonym kolorze to 911 po prostu elektryzuje, a kolekcjonerzy już zacierają ręce. Co ciekawe, do auta dostaną od razu specjalny zegarek. Niestety nie będą się mogli w standardzie cieszyć z klimy (trzeba za nią dopłacić).

911speedster4 1024x576 Unikalne Porsche 911 Speedster

Wersja Speedster może pochwalić się niską wagą – jedyne 1465 kilogramów, seryjnymi hamulcami ceramicznymi i 4-litrowym silnikiem o mocy 502 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym równym 470 NM. Przyznacie, że nieźle!

Dzięki temu usłyszymy specyficzny dźwięk motoru, a do setki auto rozpędzi się w 3,8 sekundy. Mało? Prędkość maksymalna to aż 309 km/h… Nie polecamy sprawdzać tego bez dachu.

911speedster3 1024x576 Unikalne Porsche 911 Speedster

Wszystkich kochających motoryzację ucieszy fakt, że z tym autem dostępna jest tylko przekładnia manualna (6 biegów). Przypominamy, że wersja speedster pojawia się naprawdę rzadko i nie jest oczywista przy kolejnych generacjach 911.

Konrad Stopa
fot. Porsche

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: