Unikalne dzieła sztuki pod Warszawą

W podwarszawskim Pruszkowie na pewnym skupie złomu można obejrzeć niesamowite samochody. A właściwie rzeźby samochodów stworzone z tego, co wyrzucili inni.

 

Grupa 50 artystów z całego świata znalazła sobie nietypowe hobby – odwzorowują samochody w postaci rzeźb z tysięcy malutkich kawałków metalu. Poziom szczegółów wprawia w osłupienie – rzeźba zestawiona z prawdziwym pojazdem ma niemal identyczne wymiary, a każdy wlot, przetłoczenie i łuk mają swoje odwzorowanie. Co więcej, części karoserii otwierają się, a rzeźby mają także wnętrza i silniki, choć tu już twórców nieco poniosła fantazja. Artyści nie zdradzają jak udało się to osiągnać, ale zapewne na początku pracy mają tylko szczegółowe wymiary oraz zdjęcia.

Wśród figur są takie modele jak Mercedes 300 SLR Coupe, Lamborghini Aventador , Bugatti Veyron, Pagani Zonda R czy klasyczny Fiat 500. Wystawione są obecnie w Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie, ale wkrótce zostaną przetransportowane na Dubai Auto Show. W galerii można także podziwiać inne rzeźby – głównie postaci filmowych jak Transformersy czy Predator.

 

scrap metal supercar sculptures 1 Unikalne dzieła sztuki pod Warszawą

 

Bartłomiej Puchała

fot. Galeria Figur Stalowych


Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.