Ubezpieczenie turystyczne obowiązkowym zakupem każdego urlopowicza

Lato to okres wakacji w szkołach i urlopów w pracy, a co za tym idzie — wakacyjnych wyjazdów. Nie szczędzimy środków na wypoczynek, pozwalając sobie na coraz więcej i na coraz dalsze podróże. Zagraniczne wyjazdy stały się codziennością wśród polskich urlopowiczów, a wiele osób nie wyobraża sobie wczasów innych, niż pełnych aktywności sportowych. Pamiętamy o bagażach, ubraniach, sprzęcie sportowym czy zabawkach dla dzieci. A czy zawsze pamiętamy o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym?

Letnie wyjazdy, aktywności sportowe, zabawy w wodzie, imprezy i często szalone pomysły. To i wiele innych rzeczy może czasem prowadzić do wypadków, które zdarzają się i na wakacjach. Najczęściej są one niespodziewane, ale ich uczestnikiem może być każdy. Ja, ty, on, one, my. I tak samo jest z winowajcą, nigdy nie wiadomo, na kogo trafi. Powszechnie wiadomo, że nieszczęśliwe wypadki nie powstają ze złych intencji (zazwyczaj), jednak ich skutki czasem bywają opłakane. I już nie chodzi tylko o zmarnowany urlop, ale o kwestie zdrowotne czy finansowe. 

Czy można zabezpieczyć się od takich nieszczęśliwych zdarzeń? Jak możemy zadbać o nasz portfel, ale i zdrowie, to fizyczne i psychiczne, podczas wypoczynku? Rozwiązaniem są dostępne na rynku ubezpieczenia turystyczne, które wykupimy tuż przed wakacyjnym wojażem. 

Ubezpieczenie turystyczne za granicą

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne powinno być na 3 miejscu listy dotyczącej zagranicznego wyjazdu, zaraz za rezerwacją noclegu i transportu. Tak ważna jest to kwestia. Tego typu ubezpieczenie powinno obejmować kilka podstawowych kwestii: koszty zagranicznego leczenia (zwłaszcza szpitalnego), pokrycie kosztów akcji ratowniczych czy transportu, ubezpieczenie NNW (na nieszczęśliwe wypadki), ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego w razie kradzieży, a nawet ubezpieczenie domu czy mieszkania w trakcie naszego wypoczynku. 

Sprawdź oferty ubezpieczeń turystycznych, by dostosować je do swoich oczekiwań i możliwości finansowych i mieć gwarancję, że wakacyjny wyjazd jest zabezpieczony z każdej strony.

Ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych

Dodatkowe ubezpieczenia turystyczne są szczególnie polecane osobom wypoczywającym aktywnie. Sporty wodne czy sporty wysokiego ryzyka są obarczone większym prawdopodobieństwem nieszczęśliwego wypadku, niż dwutygodniowe wylegiwanie się na leżaku przy hotelowym basenie. Dlatego miłośnicy kitesurfingu, nurkowania, wspinaczki, ekstremalnej jazdy rowerem i wielu innych wakacyjnych sportów i aktywności, powinni szczególnie starannie dobrać ubezpieczenie turystyczne, które zadba o ich ewentualne leczenie, a także o, często wart kilka tysięcy, sprzęt sportowy. 

Trzymajcie się więc bezpiecznie podczas urlopów i koniecznie pamiętajcie o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym.

Źródło: Superpolisa.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy