Ubezpieczenie assistance zimą – w jakich sytuacjach Ci pomoże?

Wraz z nadejściem zimy ubezpieczyciele mają więcej pracy. Wszystko za sprawą mniej komfortowych warunków na drodze i nie tylko, a co za tym idzie – większej liczby zdarzeń, w których kierowcy potrzebują pomocy w ramach assistance.

To właśnie to ubezpieczenie ochroni Cię w wielu sytuacjach, w którym sam nie będziesz w stanie zareagować lub możesz mieć problemy z pokryciem wysokich kosztów usługi.

Nie od dziś wiadomo, że liczba wypadków zimą rośnie. Jednak wiele wariantów assistance nie ogranicza się do ochrony kierowcy jedynie w przypadku kolizji. Najlepsze ubezpieczenia assistance na ubsy.pl posiadają w swoim zakresie także zdarzenia losowe podczas postoju lub parkowania auta. Zobacz, w jakich sytuacjach przyda Ci się to ubezpieczenie zimą.

Gdy miałeś wypadek

Na śliskiej, oblodzonej jezdni nietrudno o poślizg i zderzenie z innym samochodem lub wypadnięcie z drogi. Zła widoczność, deszcz i mgła tylko utrudniają poruszanie się po drodze. Pół biedy, jeśli samochód jest cały. Ale jeśli nie będzie mógł pojechać dalej, konieczne okaże się wezwanie lawety i holowanie auta do warsztatu.

Oczywiście możesz sam zadzwonić do odpowiedniej firmy, ale w nerwach i stresie trudno o racjonalne myślenie, nie mówiąc już o przypomnieniu sobie numeru do laweciarza. Poza tym holowanie samochodu jest zwykle dosyć kosztowne. Nie będziesz musiał martwić się tym wszystkim, jeśli jesteś posiadaczem assistance samochodowego, którego zakres pozwoli Ci zostawić kwestie logistyczne i finansowe ubezpieczycielowi.

Wybierając odpowiedni dla siebie zakres assistance, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim, czy TU zapewnia holowanie do wybranego przez Ciebie warsztatu samochodowego, czy odstawi Twój pojazd do najbliższego mechanika.

Nie bez znaczenia jest też zakres terytorialny polisy. Niektórzy ubezpieczyciele zastrzegają, że otrzymasz pomoc, jeśli wypadek zdarzy się przykładowo w odległości 50 km od Twojego miejsca zamieszkania. Takie obostrzenie uniemożliwi Ci skorzystanie z ASS chociażby w przypadku kolizji w drodze do pracy.

ubezpieczenie assistance zima

Gdy w samochodzie zamarzło paliwo lub olej

Przy bardzo niskich temperaturach swój stan skupienia mogą nieco zmienić płyny w zbiornikach samochodowych. Jeśli zatem wyjdziesz rano na parking, aby pojechać samochodem do pracy, ale zauważyłeś, że olej lub paliwo zgęstniały, wystarczy jeden telefon do ubezpieczyciela, a ten zorganizuje pomoc.

Pamiętaj, że nie każdy z rodzajów ubezpieczeń assistance zadziała w każdej sytuacji. Szczególnie zimą, kiedy trudno jest przewidzieć, co się wydarzy, warto wyposażyć się w tzw. polisę All Risks, która gwarantuje ochronę prawie w każdej sytuacji.

Gdy zamarzł zamek lub drzwi auta

Zimą niewiele trzeba, aby drzwi Twojego samochodu przymarzły na dobre i nie pozwoliły się otworzyć. Podobnie zamek może odmówić posłuszeństwa i zwyczajnie zamarznąć przy temperaturach sięgających daleko poniżej zera. Sam w takiej sytuacji pewnie niewiele zrobisz, ale na pewno będziesz mógł zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej i zgłosić problem. Jeśli Twoja polisa działa także w razie zdarzeń pod domem, na pewno otrzymasz pomoc.

Gdy rozładował się akumulator

Przy niskich temperaturach pojemność elektryczna akumulatora spada. Wraz ze wzrastającym mrozem sprawność tej istotnej części samochodu może wynieść nawet o połowę mniej niż przy wysokich, dodatnich wartościach na termometrze.

Aby móc skorzystać z pomocy również w tego typu przypadkach, koniecznie zwróć uwagę na OWU i warunki wyłączenia jeszcze przed podpisaniem umowy. Niektóre rodzaje assistance działają wyłącznie w przypadku kolizji i mogą nie obejmować awarii. Zwłaszcza w podstawowym zakresie ubezpieczenia.

Gdy przebijesz oponę w samochodzie

Pod warstwą śniegu często kryją się niemiłe niespodzianki. Ostre przedmioty czy nawet zwykła dziura – niezauważone mogą przyczynić się do pęknięcia opony. Sam nie zawsze będziesz w stanie wymienić koła na miejscu. Zwłaszcza zimą, przy silnym wietrze i dużym mrozie. W ramach ASS ubezpieczyciel zorganizuje pomoc. Fachowcy albo naprawią szkodę przy drodze, albo zabiorą pojazd do warsztatu, aby usunąć usterkę.

Źródło: Ubsy.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: