Ty też możesz być szybki i wściekły. Na sprzedaż trafiła Supra z pierwszej części kultowej serii

Serie filmów Szybcy i Wściekli zna każdy. Fani motoryzacji często twierdzą, że najlepsze części to te pierwsze, w których głównym motywem były jeszcze wyścigi uliczne, scenariusz tylko odrobinę naginał prawa fizyki, a auta były najciekawsze.

Najciekawsze, bo po grubym tuningu – mechanicznym i wizualnym. I teraz taki samochód, a konkretnie Toyotę Suprę Briana O’Connora, można sobie kupić. Ceny jeszcze nie znamy, ale obawiam się, że może zwalić nas z nóg.

%name

Toyota Supra Paula Walkera na aukcji

Samochód został wystawiony w serwisie aukcyjnym Barrett & Jackson. Jest to jeden z 8 identycznych samochodów, które były wykorzystywane na planie filmu. Ten konkretny egzemplarz służył do scen kaskaderskich z udziałem Paula Walkera. Poza nim były jeszcze cztery Supry-kaskaderzy, dwie do spokojniejszych scen i jedna rozbita, która leżała pod płotem zanim zajęła się nią ekipa Dominika Toretto.

%name

Co pod maską?

To co w Suprze było najlepsze – silnik 2JZ-GTE, czyli podwójnie doładowane R6 o pojemności 3 litrów i mocy 320 koni. Niestety, jedyna modyfikacja mechaniczna tego egzemplarza to wydech. Szkoda, liczyłem na wielką butlę z napisem NOS w bagażniku i na odpowiedni przycisk na kierownicy. Zamiast tego, samochód ma… czterobiegowy automat. Nie będziemy mogli więc zmieniać w nim przełożeń co kilka sekund, tak jak robili to bohaterowie filmu.

%name

Jak myślicie, za ile Supra zostanie wylicytowana? Mój strzał to 450-550 tysięcy dolarów… No cóż, zawsze możemy popatrzeć sobie na nią w filmie.

Wojciech Kaleta
Zdjęcia: aukcja Barrett & Jackson

Dyskusja

komentarzy

Wojciech Kaleta

Student dziennikarstwa i pasjonat motoryzacji. Pisanie na bloga to dla niego praktyka zawodowa i jednocześnie rozrywka po dniu na uczelni. Teoretycznie posiada Fiata Stilo, ale częściej wybiera komunikację miejską, lepiej nie pytajcie dlaczego.