Tuning po rosyjsku

Nie od dziś wiemy, że Rosja to stan umysłu. Jeden z klientów firmy Topcar wydaje się to potwierdzać.

 

Do tego mało znanego, rosyjskiego tunera wpłynęło niedawno zamówienie na przerobienie wnętrza Mercedesa GLE Coupe. Klient najwyraźniej chciał uczynić wnętrze brzydszym niż karoseria, co jest nie lada wyczynem w przypadku tego SUV-a. Może powinien zacząć projektować wnętrza dla Mansory?

 

mercedes benz gle coupe topcar

 

Do uszycia tapicerki użyto plisowanej skóry krokodyla w wyjątkowo paskudnym odcieniu czerwonego, co upodabnia kokpit Mercedesa do wnętrza macicy. Znalazło się również kilka paneli pokrytych białym drewnem oraz obowiązkowym włóknem węglowym. Mało tego, Topcar na życzenie może także użyć do wykończenia 24-karatowego złota. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia nabywcy. W ofercie są także przeróbki mechaniczne i chiptuning – standardowy pakiet wzmocnień dla wersji AMG obejmuje wzrost mocy o 130 KM.

Bardzo jestem ciekaw Waszych komentarzy na temat tego typu przeróbek. Hot or gniot?

 

Bartłomiej Puchała

fot. motor1.com

 

mercedes benz gle coupe topcar 1

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.