Trasa koncertowa dzięki zużytym bateriom BMW i3

Niesamowita kooperacja na skraju muzyki i motoryzacji. Zespół Coldplay zagra swoje koncerty na całym świecie, dzięki energii z recyklingowanych akumulatorów BMW i3. A to ci ciekawostka!

Ciekawy pomysł na promocję czystej energii i samochodów elektrycznych się sprawdzi, bo pomimo, że zespół Coldplay kojarzę, może nawet słyszałem, to nie sądziłem, że kiedykolwiek o nim coś napiszę.

Dzięki 40 bateriom poddanych recyklingowi może odbyć się dany koncert. Zastąpią one dieslowe generatory, które dotychczasowo używał band do swoich potrzeb. Co ciekawe, prąd do wspomnianych akumulatorów ma pochodzi z paneli słonecznych, generatorów na biopaliwa, a nawet z rowerów stacjonarnych.

Zobaczyć to na własne oczy będziemy mogli nawet w Polsce, bo koncert Coldplay w Warszawie już 8 czerwca 2022 na stadionie narodowym.

Konrad Stopa
źródło: autogaleria.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: