Toyota Yaris z garścią sportowych gadżetów

GR Sport w Toyocie będzie tym, czym dla Mercedesa jest pakiet AMG.

Już od dawna znamy ten trik z aut segmentu premium – klienci chętnie dopłacają do sportowych pakietów, mających sprawić, że ich samochód wygląda na mocniejszy niż jest. Teraz ta moda wkracza do marek popularnych, a konkretnie do Toyoty.

Japońska marka zaprezentowała niedawno gorącego jak islandzki gejzer hatchbacka – Yarisa GRMN. Teraz pora rozszerzyć ofertę o pakiet dodatków upodabniających zwykłe wersje silnikowe do sportowca.

Toyota Yaris GR Sport będzie występowała tylko w odmianie 5-drzwiowej, więc jeśli na ulicy zobaczysz usportowionego Yarisa z pięcioma drzwiami, to nie będzie ultrarzadka odmiana GRMN, a tylko GR  Sport. Zmiany nie ograniczają się do estetyki – kierownica jest wyjęta żywcem z GT86, a zawieszenie usztywniono i obniżono o 11 mm. Nie ma co się jednak napalać na osiągi takiej Toyoty, bo za napęd posłuży tylko i wyłącznie hybrydowa odmiana 1.5 l (100 KM).

Bartłomiej Puchała
fot. Toyota

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.