Toyota Yaris z Czech

Toyota Yaris to niezwykle popularny model. Klienci cenią go przede wszystkim za niezawodność. Jak można wywnioskować po opiniach użytkowników są oni zadowoleni z jakości, do której przyzwyczaiły nas fabryki Toyoty. Jak do tej pory Yaris był produkowany we Francji i Japonii. W ostatnich dniach Yaris trafił też na taśmy montażowe w Czechach.

Samochód będzie wyjeżdżał z fabryki w Kolinie, w którą japoński koncern zainwestował 180 milionów euro. Produkcja rozpoczęła się niedługo po całkowitym przejęciu fabryki w Kolinie przez Toyota Motor Europe, które rozpoczęło się w styczniu 2021 roku.

Warte podkreślenia są wprowadzone zmiany mające na celu zwiększenie mocy produkcyjnych. Liczba zmian wzrosła do trzech, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów na Yarisa. Łączna liczba pracowników jest szacowana na 1600 osób. Ma to także na celu przygotowanie do zbliżającej się do premiery nowej wersji Toyoty Aygo X, która będzie miała miejsce już w 2022 roku.

Yaris DPL 2020 Dynamics 004 1024x682

Zmiany wprowadziły do fabryki technologie hybrydową. To ma kolosalne znaczenie z uwagi na fakt, że 80% sprzedaży modelu stanowią egzemplarze z silnikiem hybrydowym pod maską.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Toyota

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.