Motopodprad.pl

Toyota Prius plug-in hybrid – polskie ceny

Toyota Prius plug in hybrid 2

Nowa Toyota Prius wygląda naprawdę nieźle i w końcu poznaliśmy jej polskie ceny. Zamówienia od końca marca, ale nie jest tanio.

Toyotę Prius piątej generacji jako hybrydę plug-in zamówicie w Polsce on-line od 27 marca 2023 roku. Minimalna cena jaką zapłacicie za 223-konny samochód to 199 900 złotych. Nie wiem czy taksówkarze zacierają już ręce…

Podstawowa odmiana to Prius Comfort

Za niecałe 200 tysiące złotych otrzymamy jednak już sporo. Kolorowy wyświetlacz (12,3 cala) systemu infomedialnego, elektryczny fotel kierowcy lub podgrzewane przednie siedzenia. Nie zabraknie też systemów bezpieczeństwa.

Toyota Prius plug in hybrid 3
Toyota Prius plug in hybrid 3

Za 12 tysięcy więcej na pokładzie pojawi się cyfrowe lusterko wsteczne, światła LED, które są inteligentne czy większe felgi. Toyota nazwała ten poziom – Prestige.

Panele fotowoltaiczne na dachu

W wersji Prius Executive za 239 900 złotych nasz dach pokryją panele fotowoltaiczne odzyskujące energię ze Słońca pozwalającą przejechać codziennie nawet 9 km na czystym prądzie. Poza tym klient otrzyma system kamer czy asystenta parkowania.

Toyota Prius plug in hybrid 1

Toyota Prius korzystać będzie z tandemu silnika benzynowego (2.0 152 KM) oraz elektrycznego (163 KM). Na prądzie ma przejechać nawet 86 km wg WLTP. Sprint do setki to nawet 6,7 sekundy.

Konrad Stopa
fot. Toyota

Exit mobile version