Toyota liderem w Polsce

Jak wynika z danych przedstawionych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Toyota w I kwartale 2021 roku zajęła pierwsze miejsce pod względem rejestracji nowych samochodów.

Japońska marka jak do tej pory zarejestrowała aż 20 393 auta – o 24% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wyjątkowo dobry kwartał szybko przełożył się na pozycję lidera sprzedaży aut w Polsce.

Yaris DPL 2020 Dynamics 004 1024x682

Na tak dobrą pozycję marki wpływ miały dwa bestsellery – Corolla i Yaris. Są to najpopularniejsze samochody w Polsce – zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i w pierwszym kwartale br. Licząc od początku roku, salony opuściło 6 546 Corolli oraz 5 153 Yarisy. Nie bez znaczenia jest rosnące zainteresowanie innymi modelami japońskiego producenta. Świadczy o tym fakt, że oprócz Yaris i Corolli jeszcze dwa inne modele znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych samochodów w Polsce. Są to C-HR i RAV4, które zajęły odpowiednio szóste i ósme miejsce w rankingu.

TOYOTA RAV4 Garda 24 1024x683

Niezłe wyniki osiągnęły również inne modele Toyoty. Camry jest w tym roku trzecim najpopularniejszym sedanem średniej wielkości ze sprzedażą na poziome 689 egzemplarzy, a niedawno wprowadzony Highlander jest już siódmym najchętniej wybieranym dużym SUV-em. Do tej pory sprzedano 166 sztuk tego modelu.

Dobry wynik zanotował również model – Hilux. Jest on drugim najpopularniejszym pick-upem w Polsce.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Toyota

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.