Toyota Aqua – mały Prius dla Azji

Toyota Aqua nie trafi nigdy do Polski, ale to mały samochód wielkości Yarisa, który ma napęd na 4 koła, a do tego jest jeszcze hybrydą! To naprawdę niespodziewana konstrukcja.

Poprzednia nazwa tego modelu to Toyota Prius-C. Najbardziej przypomina nową Toyotę Yaris, ale jest trochę większa i ma też zaciągi z innych aut tej japońskiej marki. Wiemy jednak, że nigdy nie trafi do Europy, a szkoda, bo ma kilka fajnych rzeczy do zaoferowania.

Może być generatorem

To pierwsza hybryda, która może służyć jako źródło prądu. Otóż Aqua dzięki funkcji “Emergency Power Supply” o mocy 1500 watów może posłużyć do zasilenia zewnętrznych urządzeń. Do tej pory działały tak pełne elektryki lub auta spalinowe (np. pickup’y z USA).

%name

Może mieć napęd na 4 koła

Dzięki napędowi hybrydowemu i większym rozmiarom Toyota Aqua może zostać wyposażona w napęd 4×4. Wówczas przednią oś napędza silnik spalinowy, a tylną motor elektryczny.

Japończycy szaleją za tym autem. Poprzednia generacja, z którą rywalizuje Honda Jazz znalazła prawie 2 mln nabywców.

Konrad Stopa
fot. Toyota

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: