TOP 5 najczęściej sprowadzanych aut z USA

Od wielu lat w Polsce sprzedaje się bardzo dużo pojazdów osobowych przywiezionych z zagranicy. Zdecydowana większość z nich pochodzi z Europy, w tym przede wszystkim z Niemiec, ale pewną ich część stanowią auta ze Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że firmy zajmujące się ich sprowadzaniem z roku na rok mają coraz więcej pracy. Oczywiście import samochodu z USA jest dużym wyzwaniem logistycznym, jednak niejednokrotnie okazuje się tańszy, niż zakup tego samego modelu na rynku polskim.

Ty też jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem? Sprawdź już teraz, jakie auta z Ameryki cieszą się w Polsce największą popularnością – poznaj 5 najpopularniejszych modeli!

Odrobina statystyk, czyli ile samochodów sprowadza się do Polski z USA?

Czy wiesz, że w ostatnim, 2020 roku w Polsce zostało zarejestrowanych ponad 33 tysiące używanych pojazdów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych? Oznacza to, że w stosunku do 2019 import samochodów z Ameryki zwiększył się o około 1%. Teoretycznie to niewiele, ale warto podkreślić fakt, że w tym samym okresie z zachodu Europy przejechało do Polski o ponad 16% mniej aut! To przede wszystkim efekt pandemii koronawirusa, która jednak jak widać, nie zniechęciła do zakupów miłośników amerykańskiej motoryzacji.

Co warte podkreślenia, przywożone z zachodnioeuropejskiego rynku pojazdy są w dużej mierze dość wiekowe. Jak wynika ze statystyk, średnia ich wieku wynosi ponad 12 lat. Na tym tle samochody sprowadzane z USA prezentują się o wiele lepiej, bo przeciętnie mają one mniej niż 8 lat.

Co zachęca Polaków do sprowadzania aut z USA?

Jest wiele powodów, dla których osoby planujące zakup używanego auta, coraz częściej korzystaj z usług firm sprowadzających je z USA. W zdecydowanej większości są to pojazdy bardzo bogato wyposażone. Kosztują przy tym mniej niż bliźniacze modele z rynku europejskiego. Oczywiście wiele zależy od konkretnej oferty oraz aktualnego kursu dolara.

Naturalnie zalet importu samochodów ze Stanów Zjednoczonych jest więcej, gdyż m.in.:

  • -można zdecydować się na sprowadzenie auta z USA, które nie było sprzedawane w Europie,
  • -na rynku amerykańskim zwykle jest bogatsza gama silników niż na naszym kontynencie, w tym jednostki napędowe o bardzo dużej pojemności, których nie ma w Unii Europejskiej z racji wyśrubowanych norm emisji spalin,
  • -stan techniczny pojazdów zazwyczaj jest pewniejszy – w większości są to samochody wymagające drobnych napraw blacharskich.

Efektem rosnącej popularności importu są dynamicznie rozwijające się firmy sprowadzające auta z USA. Ich obecność też jest istotna i w pewnym stopniu zachęca do takiego zakupu. Transakcja jest mniej ryzykowna, bo całym procesem logistycznym zajmują się specjaliści z dużym doświadczeniem.

Top 5 modeli aut najczęściej sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych

Czas przejść do listy 5 pojazdów najchętniej sprowadzanych z USA do Polski. Poniższe zestawienie bazuje na danych z roku 2020.

  1. Ford Mustang – to prawdziwa legenda, amerykańskie auta od zawsze cieszące się w Polsce ogromną popularnością. W zeszłym roku firmy organizujące import samochodów z Ameryki i osoby prywatne sprowadzili ich łącznie ponad 1.5 tysiąca.
  2. Ford Fusion – odpowiednik modelu Mondeo, występujący wyłącznie w wersji sedan i z ciekawymi silnikami niedostępnymi w Europie.
  3. Ford Escape – potężny SUV, którego III generacja jest amerykańską odsłoną europejskiego modelu Kuga.
  4. BMW serii 3 – paradoksalnie import tego auta z USA może być bardziej opłacalny niż zakup na naszym kontynencie, szczególnie w najbogatszych wersjach wyposażenia.
  5. Chrysler Voyager – minivan klasy średniej, który w Stanach Zjednoczonych można kupić m.in. z legendarnym silnikiem V6.

Sprowadzenie samochodu z USA może być proste!

Jak widzisz, po polskich drogach porusza się wiele ciekawych modeli aut pochodzących prosto z Ameryki. Jeśli planujesz kupić używany samochód, poważnie zastanów się nad jego importem z USA. Nierzadko możesz zaoszczędzić na tym sporo pieniędzy, a i dodatkowo cieszyć się pojazdem, którego próżno szukać na rynku europejskim. Zakup i sprowadzenie go do Polski mogą być proste. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy firm przejmujących na siebie te obowiązki. Dzięki temu transakcja będzie bezpieczniejsza i mniej stresująca.

Źródło: Bid.cars / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy