Top 5 gwiazd tegorocznego Warsaw Motor Show

Właśnie rusza Warsaw Motor Show 2018, a oto co przygotowali organizatorzy.

W podwarszawskim PTAK Warsaw Expo rusza właśnie kolejna edycja Warsaw Motor Show, czyli największych targów o tematyce motoryzacyjnej w Polsce.W tegorocznej edycji nie zabraknie gorących premier, znanych twarzy oraz ciekawych motoryzacyjnych doświadczeń. Największą gwiazdą i gościem będzie w tym roku brytyjski showman Richard Hammond. Tymczasem aby zaciekawić wszystkich, którzy jeszcze się zastanawiają nad udziałem zdradzimy jakie najciekawsze auta stoją w targowych halach.

5. Peugeot 508

DSC 0091 Top 5 gwiazd tegorocznego Warsaw Motor Show

Byliśmy, widzieliśmy i dotykaliśmy nowości spod znaku lwa. Umieszczam je w top 5 ze względu na olbrzymie zainteresowanie jakie wzbudza ten model. Czy to rzeczywiście atak na premium? W Halach Ptak Warsaw Expo każdy może wsiąść i sam zobaczyć czy 508 rzeczywiście jest tak dobry jak wygląda z zewnątrz.

4. Warszawa M20 GT

DSC 0785 Top 5 gwiazd tegorocznego Warsaw Motor Show

Ten mały koszmarek jak się okazuje wygląda lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciach. Mimo to uważam odniesienie do Warszawy za mocno wydumane, ale jeśli tylko chcesz to podczas Warsaw Motor Show możesz podyskutować o samochodzie z samymi jego twórcami.

3. Aston Martin DBS Superleggera

DSC 0771 Top 5 gwiazd tegorocznego Warsaw Motor Show

Stoisko Aston Martina obfituje w piękne samochody historyczne i współczesne, ale gwiazdą stoiska jest zdecydowanie on – DBS Superleggera. Pod maską to monstrum ma silnik V12 o mocy 715 KM, a produkcja nie będzie zbyt duża. W każdym razie jest to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć coś takiego na żywo.

2. Aston Martin Lagonda

DSC 0770 Top 5 gwiazd tegorocznego Warsaw Motor Show

Obok Superleggery na jednym stoisku prezentuje się najbardziej kwadratowy z prostokątnych samochodów, czyli Lagonda. Olbrzymia brytyjska limuzyna robi wrażenie swoją monumentalnością, a jeśli dodasz w myślach, że powstało ich tylko 645 sztuk, robi się z tego niezły rarytas. Swego czasu najdroższa limuzyna świata. Na targach ten mastodont jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

1. Koenigsegg CCXR

DSC 0777 Top 5 gwiazd tegorocznego Warsaw Motor Show

Szwedzka bestia z włókna węglowego (gołego!) jest w tym roku #1 do obczajenia na Warsaw Motor Show. Silnik CCXR na bioetanolu osiąga więcej niż 1000 KM, a auto przekracza 400 km/h.W Polsce nie ma na stałe żadnego Koenigsegga, dlatego każda okazja by go obejrzeć jest dobra.

Na zwiedzających czekają pod Nadarzynem 3 hale i ponad 15 tys. miejsc parkingowych. Oprócz samych samochodów organizatorzy i wystawcy mają w zanadrzu inne atrakcje jak food trucki, strefę aut elektrycznych gdzie Tesla mierzy się z Jaguarem I-Pace oraz wiele, wiele innych. Szkoda tylko, ze tradycyjnie w Ptak Warsaw Expo oświetlenie jest mocno średnie, więc dla dobrych zdjęć trzeba mieć statyw lub bardzo jasny obiektyw. Tak czy inaczej polecamy w dniach 17-18.11 wybrać się i samemu zobaczyć tegoroczne atrakcje.

Bartłomiej Puchała
fot. autor

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.