Top 5 gwiazd tegorocznego Warsaw Motor Show

Właśnie rusza Warsaw Motor Show 2018, a oto co przygotowali organizatorzy.

W podwarszawskim PTAK Warsaw Expo rusza właśnie kolejna edycja Warsaw Motor Show, czyli największych targów o tematyce motoryzacyjnej w Polsce.W tegorocznej edycji nie zabraknie gorących premier, znanych twarzy oraz ciekawych motoryzacyjnych doświadczeń. Największą gwiazdą i gościem będzie w tym roku brytyjski showman Richard Hammond. Tymczasem aby zaciekawić wszystkich, którzy jeszcze się zastanawiają nad udziałem zdradzimy jakie najciekawsze auta stoją w targowych halach.

5. Peugeot 508

DSC 0091

Byliśmy, widzieliśmy i dotykaliśmy nowości spod znaku lwa. Umieszczam je w top 5 ze względu na olbrzymie zainteresowanie jakie wzbudza ten model. Czy to rzeczywiście atak na premium? W Halach Ptak Warsaw Expo każdy może wsiąść i sam zobaczyć czy 508 rzeczywiście jest tak dobry jak wygląda z zewnątrz.

4. Warszawa M20 GT

DSC 0785

Ten mały koszmarek jak się okazuje wygląda lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciach. Mimo to uważam odniesienie do Warszawy za mocno wydumane, ale jeśli tylko chcesz to podczas Warsaw Motor Show możesz podyskutować o samochodzie z samymi jego twórcami.

3. Aston Martin DBS Superleggera

DSC 0771

Stoisko Aston Martina obfituje w piękne samochody historyczne i współczesne, ale gwiazdą stoiska jest zdecydowanie on – DBS Superleggera. Pod maską to monstrum ma silnik V12 o mocy 715 KM, a produkcja nie będzie zbyt duża. W każdym razie jest to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć coś takiego na żywo.

2. Aston Martin Lagonda

DSC 0770

Obok Superleggery na jednym stoisku prezentuje się najbardziej kwadratowy z prostokątnych samochodów, czyli Lagonda. Olbrzymia brytyjska limuzyna robi wrażenie swoją monumentalnością, a jeśli dodasz w myślach, że powstało ich tylko 645 sztuk, robi się z tego niezły rarytas. Swego czasu najdroższa limuzyna świata. Na targach ten mastodont jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

1. Koenigsegg CCXR

DSC 0777

Szwedzka bestia z włókna węglowego (gołego!) jest w tym roku #1 do obczajenia na Warsaw Motor Show. Silnik CCXR na bioetanolu osiąga więcej niż 1000 KM, a auto przekracza 400 km/h.W Polsce nie ma na stałe żadnego Koenigsegga, dlatego każda okazja by go obejrzeć jest dobra.

Na zwiedzających czekają pod Nadarzynem 3 hale i ponad 15 tys. miejsc parkingowych. Oprócz samych samochodów organizatorzy i wystawcy mają w zanadrzu inne atrakcje jak food trucki, strefę aut elektrycznych gdzie Tesla mierzy się z Jaguarem I-Pace oraz wiele, wiele innych. Szkoda tylko, ze tradycyjnie w Ptak Warsaw Expo oświetlenie jest mocno średnie, więc dla dobrych zdjęć trzeba mieć statyw lub bardzo jasny obiektyw. Tak czy inaczej polecamy w dniach 17-18.11 wybrać się i samemu zobaczyć tegoroczne atrakcje.

Bartłomiej Puchała
fot. autor

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.