TomTom Automotive tworzy rozwiązania przyszłości

82% producentów samochodów na targach CES analizuje TomTom HD Maps przeznaczone do jazdy autonomicznej.

 

TomTom (TOM2) ogłosił dziś, że większość producentów samochodów obecnych na targach CES w Hali Motoryzacyjnej (LVCC North Hall), dokonuje właśnie analizy TomTom HD Maps, aby rozwijać technologie związane z jazdą autonomiczną. TomTom HD Map, razem z RoadDNA tworzą rewolucyjną, niezwykle dokładną mapę cyfrową, która umożliwia pojazdom autonomicznym określenie swojej pozycji oraz planowanie manewrów na trasie, nawet w trakcie jazdy z dużą prędkością.

Antoine Saucier, Dyrektor Zarządzający, TomTom Automotive, powiedział: „Nie minęło nawet 18 miesięcy od momentu kiedy ogłosiliśmy nasze nowe rozwiązania, HD Map i RoadDNA, aby tworzyć przyszłość jazdy. Następnie, mówiliśmy tak jak i teraz, że jesteśmy już gotowi, żeby wspierać rozwiązania przyszłości – mamy produkty, które przyspieszą rozwój pojazdów autonomicznych.”

 

foto menu,1462634757,600,401,70 TomTom Automotive tworzy rozwiązania przyszłości

 

Willem Strijbosch, Szef Autonomous Driving w firmie TomTom, skomentował: „Praca z globalnymi koncernami samochodowymi i bezpośrednimi dostawcami (Tier 1) była fantastycznym doświadczeniem, cieszy również fakt, że nasze innowacyjne mapy już teraz odgrywają kluczową rolę w przyszłości jazdy. To dzięki tej współpracy mogliśmy zrobić duże postępy i dostosowywać nasze produkty do potrzeb innych firm.”

TomTom HD Map dostarcza bardzo dokładny model sieci dróg w 3D. Technologia RoadDNA dostarcza wysoce zoptymalizowany poprzeczny i wzdłużny profil trasy. W połączeniu z czujnikami stosowanymi w pojazdach autonomicznych, umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie pojazdu, nawet podczas zmiennych warunków drogowych.

Odwiedzający targi CES mogą zapoznać się z mapami przyszłości dostarczanymi przez holenderską markę na stoisku TomTom

 

Źródło: Tom Tom

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: