To się nie dzieje – crossover cabrio od Volkswagena

Z tego co wiem nie mamy dzisiaj Prima Aprilis, aczkolwiek patrząc na te zdjęcia Volksagena T-roc można się pomylić. Niemiecka firma potwierdza produkcję crossovera z miękkim dachem.

Kabriolet został specjalnie przygotowany tak, żeby konstrukcja była sztywniejsza i wytrzymała. Wzmocniono więc karoserię oraz przedłużono rozstaw osi o ponad 3 centymetry. Niestety miękki dach wymógł zmniejszenie bagażnika – 286 litrów z rozłożonym dachem – 125 l z zamkniętym

Miękki, materiałowy dach zamyka się automatycznie w kilkanaście sekund. Można to robić nawet jadąc (maksymalna prędkość do 30 km/h).

Pod maską silniki:
a) 3-cylindrowe 1.0 o mocy 115 KM
b) 4-cylindrowe 1.5 o mocy 150 KM

troc2 1024x575 To się nie dzieje   crossover cabrio od Volkswagena

Wnętrze to jednak znany projekt z grupy VAG. Test zwykłego T-roca możecie przejrzeć tutaj.

Jak podoba Wam się pomysł spokojnych Niemców? Ja już jeździłem suvem cabrio od Range Rovera – dość specyficzne przeżycie.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: