The Elkhart Collection z nową data licytacji

The Elkhart Collection to idealna okazja dla kolekcjonerów z całego świata do nabycia jednego z 240 rzadkich okazów samochodów. Wiele z nich powstało jedynie w kilku egzemplarzach, a cała licytacja ma odbyć się bez ceny minimalnej.

Pierwotną datą licytacji miał być pierwszy weekend maja. W obecnej sytuacji trudno było się jednak spodziewać, że odbędzie się ona zgodnie z planem. Wedle informacji udostępnionej na stronie domu aukcyjnego RM Sotheby’s chętni na wzięcie udziału w licytacji będą musieli poczekać do 23-24 października 2020. To sporo czasu na przemyślenie zakupu i przyjrzeniu się dość eklektycznej ofercie aukcji. Oto kilka najciekawszych, naszym zdaniem pozycji:

  1. 1955 Jaguar D-Type Continuation
  2. 1952 Ferrari 225 S Berlinetta by Vignale
  3. 1953 Fiat 8V Supersonic by Ghia
  4. 2010 Alfa Romeo TZ3 Stradale Zagato
  5. 1935 Auburn Eight Supercharged Speedster
2020 05 10 18 45 48 The Elkhart Collection   RM Sothebys 1024x322

W bogatej ofercie aukcji znajdują się również zupełnie współczesne samochody, wyścigówki z NASCAR, ciężarówki, autobusy, a nawet łódź. Oprócz tego znajdują się w niej liczne przedmioty związane z motoryzacją – meble, narzędzia i zabawki. Przekrój wiekowy pojazdów dostępnych w aukcji to 95 lat.

Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.