Test wideorejestratora: BML DCAM3

Coraz więcej kierowców zaopatruje się w kamerki samochodowe, które powoli stają się chlebem powszednim każdego użytkownika samochodu. Urządzenia te pozwalają na rejestrowanie niebezpiecznych zachowań na drodze i bardzo często stanowią niepodważalny dowód w sprawie wypadku. Warto więc wyposażyć swoje auto w urządzenie, które będzie nagrywało wideo w dobrej jakości i jednocześnie nie będzie kosztowało przy tym fortuny.

BML dCam3 to z pewnością model, który kwalifikuje się do tego grona. Kamerka jest niedroga opcją dla kierowcy, który poszukuje dobrego rejestratora poczynań drogowych. Sprzęt jednocześnie posiada kilka ciekawych funkcji, które na pewno przydadzą się na drodze.

P1280109 1024x576

Zawartość

W pudełku znajdziemy standardowy zestaw dla wideorejestratorów. Kabel zasilający do samochodu, uchwyt na szybę oraz przewód USB w zupełności wystarczą do obsługi tego małego urządzenia. Oczywiście dodatkowo znajdziemy również wszelką dokumentację.

P1280104 1024x576

Wykonanie i wygląd

BML dCam3 przede wszystkim zwraca na siebie uwagę swoim kompaktowym rozmiarem. Z łatwością mieści się w dłoni. Urządzenie w całości wykonane zostało z tworzywa sztucznego jakim jest plastik. Tyczy się to korpusu, jak i przycisków, które mają wyczuwalny i dobrze słyszalny klik. Kamerka nie posiada wielu portów, gdyż znajdziemy tutaj tylko i wyłącznie slot na kartę pamięci microSD oraz port USB służący do podpięcia zasilania w aucie. Oczywiście najwięcej miejsca zajmuje 1,5-calowy wyświetlacz. Obiektyw kamery wyraźnie wystaje za linię obudowy.

Menu obsługujemy za pomocą trzech przycisków po obu stronach ekranu. Na górnej krawędzi znalazło się miejsce na dwie dziurki: mikrofon oraz przycisk reset. Pomiędzy nimi znajdziemy miejsce na zamocowanie uchwytu – przyssawki do szyby. Kabel ładowarki jest długi, więc nie będzie problemu z podpięciem urządzenia do zasilania. Kompaktowy rozmiar i lekkość to charakterystyczne cechy tego urządzenia.

P1280108 1024x576

Funkcjonalność

BML dCam3 to urządzenie wyposażone w kilka ciekawych funkcji, które będą użyteczne podczas nagrywania drogi. Są to detektor ruchu, nagrywanie w pętli przez 1/3/5 minut, a także czujnik wstrząsów (G-Sensor). Obraz nagrywany może być w kilku rozdzielczościach. Nominalną jest oczywiście Full HD 1920×1080 pikseli, ale do dyspozycji użytkownika jest również opcja HD 1280×720 oraz VGA 640×480.

Menu kamerki dostępne jest w kilka wersjach językowych i, co najważniejsze, znajdziemy tutaj język polski. Oprogramowanie jest bardzo proste w użyciu, więc nauka jego obsługi powinna zająć kilka chwil. 

P1280110 1024x576

Jakość nagrywania

Tak jak wcześniej wspomniałem kamerka BML dCam3 nagrywa materiały w jakości Full HD 1080p. Ich jakość jest zadowalająca, tak samo w dzień jak i w nocy. Obraz jest dość szczegółowy. W zasięgu 15 metrów tablice rejestracyjne są dobrze widoczne. Bardzo fajną funkcją jest z pewnością to, że nagrywanie zaczyna się wraz z włączeniem urządzenia, bez zbędnego klikania. Czujnik wstrząsu, gdy tylko wyczuje uderzenie automatycznie zapisuje dany materiał wideo, zaś czujnik ruchu od razu zaczyna rejestrację wideo, gdy wyczuje ruch przed szybą. Bardzo przydatna opcja, która może pociągnąć do konsekwencji osoby lubujące się w wandalizmie. Kamerka jest też w stanie robić zdjęcia, które mają do 12 megapikseli. Producent informuje, że maksymalna pojemność karty microSD to 32GB.

P1280106 1024x576

Podsumowanie

Kamerka BML dCam3 to bardzo trafny wybór w rozsądnej cenie. Jest to to kompaktowa i lekka kamerka, która może pomóc przy kontrowersyjnej sytuacji na drodze. Materiały wideo w dzień i po zmroku wyglądają zadowalająco, obraz jest płynny i dość szczegółowy. W tej półce cenowej nie ma się do czego przyczepić.

P1280107 1024x576

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: