Test: Wideorejestrator Mio MiVue 785 – dotknij i nagraj

Mimo, że wideorejestratory stały się bardzo popularne, to nadal są jednym z najciekawszych prezentów dla płci męskiej. Oczywiście gadżet ten może przydać się też paniom, więc jeśli macie w planach obdarowanie kogoś elektroniką warto spojrzeć w stronę Mio. Robią świetne kamery samochodowe, a jedną z nich jest model MiVue 785.

 

A nie jest to najprostszy i najtańszy sprzęt w ofercie tego producenta, co w kryteriach prezentu jest dobrą charakterystyką. Dokładnie rzecz ujmując ten wideorejestrator w standardowej cenie wymaga zapłaty około 650 złotych, ale otrzymujemy w nim całkiem niezłą kamerę. Co jeszcze w tej kwocie?

Nie zaskoczę nikogo jeśli powiem, że oprócz pudełka, instrukcji i gwarancji (24-miesięcznej) otrzymamy 3,5-metrowy kabel zasilający do gniazda zapalniczki (ciągły, a nie z kablem USB pomiędzy) oraz przyssawkę do przedniej szyby, a także samą kamerę. Full zestaw, w którym nie ma jednak karty microSD.

 

Mio 785 5 Test: Wideorejestrator Mio MiVue 785   dotknij i nagraj

 

Patrząc na sprzęt, jego kształt oraz design jest trochę inny niż standardowych rejestratorach, a czarno-pomarańczowa obudowa może się podobać. Ważnym elementem tego urządzenia jest mikrofon i spory głośnik, a także 2,7-calowy wyświetlacz, który jest dotykowy. Na szczęście jest on na tyle duży, że jego obsługa nawet dla większych palców nie stanowi żadnego problemu, a dzięki temu używanie samego sprzętu jest dużo prostsze niż klikanie kilku przycisków  w odpowiedniej kolejności. Wykonanie jest dobrej jakości, a materiały użyte do produkcji wytrzymają próbę czasu oraz warunki atmosferyczne panujące w aucie, a uwierzcie, przy ostatnich mrozach ciepło w nim nie było.

Tak więc nie ma problemu z zamontowaniem kamery pod szybą, a jej kompaktowe rozmiary nie przeszkadzają widoczności kierowcy. Co ważne przyssawka działa również na pionowych szybach. Warto ustawić ją na środku, ponieważ kąt widzenia nagrywanego obrazu to aż 140 stopni. Za dobrą jakość nagrań wideo odpowiada sprzęt od SONY oraz dość jasna przesłona F1/8, która zapewnia niezły obraz nawet przy trudnych warunkach oświetleniowych. Z resztą zobaczcie filmy na youtube, które dowodzą temu najlepiej. Dodam jedynie, że nagrywane filmy są w Full HD 1080p w 30 klatkach na sekundę z niezłym dźwiękiem, ponieważ mikrofon dobrze zbiera wszelakie odgłosy. Dodatkowym udogodnieniem sprzętu jest WDR. To system, który umożliwia rejestrację obrazów o wysokim kontraście.

 

 

 

Oprócz tego Mio Mivue 785 posiada odbiornik GPS, który na bieżąco rejestruje pozycję urządzenia, wysokość i prędkość (na szczęście można ją wyłączyć, więc nie musi się pojawić na wideo). Ponadto posiada aktualną bazę fotoradarów, którą można dożywotnio aktualizować przez stronę producenta. Przypomina ona o ewentualnym zagrożeniu zrobienia nam niemiłego zdjęcia komendą głosową i odpowiednią ikoną na ekranie. Do bazy możecie również sami dodawać miejsca niebezpieczne. O trybie parkingowym nawet nie wspominam, ponieważ jest on już standardem w tego typu urządzeniach, ale warto wiedzieć, że nad naszym samochodem czuwa wirtualny anioł stróż, ponieważ w tym przypadku reaguje na ruch przed kamera oraz przeciążenia (uderzenie auta).

Nowością, którą Mio chce pobić konkurencję są systemy wspomagające kierowcę. Nawet w starszych autach możecie mieć teraz asystenta pasa ruchu lub awaryjne ostrzeganie przed kolizją. Fakt, że na co dzień ostrzeżenia trochę piszczą, ale można je łatwo wyłączyć i potem włączyć przed dalszą podróżą. Co ciekawe do tego urządzenia można dołączyć tylną kamerę Mio A20, dzięki czemu zapisujemy również obraz z tyłu.

 

Mio 785 10 Test: Wideorejestrator Mio MiVue 785   dotknij i nagraj

 

Podsumowując gdybym nie posiadał już wideorejestratora, taki prezent na pewno mile bym przytulił. Kupując sprzęt od Mio nie musicie się też martwić jego jakością i ewentualną awaryjnością, więc wstydu na pewno nie będzie.

 

Konrad Stopa

 

 

Dane techniczne:

Maksymalna rozdzielczość FHD (1080p)
Sensor optyczny Sony
Odbiornik GPS Tak
Odbiornik WiFi Nie
Tryb parkingowy Aktywny
Filtr polaryzacyjny Brak
Wyświetlacz LCD Dotykowy
Rodzaj zasilania Akumulator
Aktywny uchwyt mocujący Nie
Dostęp online (Cloud) Nie
Zestaw DUAL (przód+tył) Nie
Chipset AIT8328Q
Przetwornik obrazu Sony IMX323
Dostępne rozdzielczości video 1920x1080p 30fps
Format video MP4 (H.264), Bitrate ok. 17Mbps
Kąt widzenia obiektywu (st.) 140
Przesłona obiektywu F/1.8
Wyjście A/V Tak
Wyjście HDMI Nie
Tryb fotograficzny Tak
Max rozdzielczość foto 2 Mpix
Wyświetlacz TFT LCD 2.7″ dotykowy
Max. pojemność karty pamięci 128GB
Pojemność akumulatora 240 mAh
Ręczne zabezpieczanie plików przed nadpisaniem Tak
Dedykowane oprogramowanie MiVue Manager (PC)
Tryby komunikacji USB Mass Storage
Rodzaj gniazda zasilania mini USB
Szerokość (mm) 87,8
Wysokość (mm) 52,5
Grubość (mm) 31,9
Masa własna (g) 100
Odporność na wilgoć Nie
Sposób montażu przyssawka
Możliwy montaż na pionowej szybie Tak
Interfejs w języku polskim tak
Okres gwarancji 24 m-ce

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: