Tesla Model S Plaid – od 0 do 100 w 2s!

Tesla Model S to jedyna Tesla jaka mi się podoba, a teraz jest jeszcze szybsza. Trzysilnikowy Plaid potrafi przyspieszać jak rakieta i pojechać 320 km/h.

Tesla Model S jest z nami już od 7 lat, ale jeszcze nigdy nie łączyła ze sobą dużego zasięgu z zabójczą szybkością. Teraz już będzie to możliwe, ale dopiero w końcówce 2021 r. Kto chce może wpłacić zaliczkę i cierpliwie czekać na swój Model S Plaid. Cena bazowej wersji to 609 990 zł. Z jakiegoś powodu nie udało mi się odpalić polskiego konfiguratora, dlatego pokazuję screeny z amerykańskiego. Tam Tesla Plaid kosztuje od $139 990.

Moim zdaniem warto poczekać, bo auto ma 3 silniki w odróżnieniu od dotychczasowych modeli P100D. Dwa znajdują się z tyłu, jeden z przodu. Łączna moc układu to 1100 KM, a to pozwala wystrzelić spod świateł do utraty prawa jazdy w około 2 s! Prędkość maksymalna też zadziwia – 320 km/h. Jak się to udało bez skrzyni biegów?!

teslaS 1024x479 Tesla Model S Plaid   od 0 do 100 w 2s!

Na papierze Tesla pozamiatała osiągami, a jeszcze nie powiedziałem o zasięgu. 520 mil czyli 840 km ma przejechać na jednym ładowaniu Model S Plaid. Umożliwia to bateria o pojemności 110 kWh. Warto też zaznaczyć, że powyższy screen nie jest do końca dokładny w kwestii wyglądu auta. Plaid ma mieć większe wloty powietrza z przodu i regulowany spoiler na tylnej klapie. Elon Musk potwierdził też zmiany w zawieszeniu. Możliwe, że Model S dostanie małe odświeżenie elementów wnętrza np. kierownicę z Tesli Model 3. Poczekamy, zobaczymy.

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.