Tesla Model S Plaid na Ringu – będzie rekord?

Według nieoficjalnych informacji Tesla wcale nie porzuciła planu podboju Nurburgringu. Podobno Model S Plaid jest pół minuty szybszy niż Porsche Taycan.

Już od jakiegoś czasu media żyją sprawą korespondencyjnego pojedynku pomiędzy Teslą, a Porsche. Nieśmiało podłączamy się pod ten ‘hajp’, bo fotografie szpiegowskie i informacje z Ringu są nad wyraz interesujące.

Okazuje się, że amerykański producent przy próbie numer dwa poprawił czas o 10 sekund uzyskując 7:13. To o 29 s szybciej niż Taycan! Czas zmierzony był ‘z ręki’, a nie przez profesjonalne urządzenia pomiarowe, ale tak duża różnica na pewno nie jest przypadkowa. Podobno możliwe jest nawet uzyskanie czasu 7:05 w sprzyjających warunkach.

new tesla model s plaid images 1024x576 Tesla Model S Plaid na Ringu   będzie rekord?

Jak donosi redakcja Auto, Motor und Sport na Nurburgringu krąży Tesla w nowej wersji Plaid. Do tej pory wszyscy myśleli, że torowy potwór to egzemplarz one-off, którego nie będzie można kupić. Otóż będzie ona dostępna jak tylko zakończą się testy m.in. torowe. Oprócz szybkości ma się wyróżniać… 7 miejscami na pokładzie. Będą one mniejsze i odwrócone tyłem do kierunku jazdy. Wersja ta wejdzie do sprzedaży lada moment, co potwierdził na swoim Twitterze Elon Musk.

Jak ta cała szopka z Teslą się zakończy? Nie wiadomo, ale już sam szum medialny powinien pomóc Modelowi S Plaid w sprzedaży. Ten samochód ma być znacząco droższy niż inne warianty.

Bartłomiej Puchała
fot. insideevs.com

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.