Tesla Model 3 już w produkcji!

Era samochodów elektrycznych dla masowego odbiorcy zbliża się wielkimi krokami. Jednym z takich kroków jest wdrożenie Tesli Model 3.

 

Elon Musk opublikował na Twitterze informację, że pierwszy produkcyjny egzemplarz modelu 3 zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki w Fremont. Miało się to stać już w piątek, ale z niewyjaśnionych powodów start opóźnił się do niedzieli. Tak czy inaczej jest to dobra informacja dla wszystkich oczekujących na swój egzemplarz ‘taniej’ Tesli.

Pierwszy egzemplarz przysługiwał pierwszemu klientowi, który wpłacił pełną kwotę za swój samochód, ale tak się złożyło, że odstąpił on prawa do egzemplarza #001 samemu Elonowi Muskowi z okazji jego 46. urodzin. W ten sposób CEO marki ma w swoim garażu prawie wszystkie pierwsze egzemplarze Tesli: roadstera, X oraz 3. Wyjątkiem jest jedynie Model S.

 

tesla model 3 sn 001 Tesla Model 3 już w produkcji!

 

Tesla 28 lipca zamierza dostarczyć klientom 30 sztuk Modelu 3 podczas  specjalnie zorganizowanego przyjęcia okolicznościowego. W sierpniu planowana jest produkcja 100 egzemplarzy, a do końca roku moce produkcyjne wzrosną do 20 tys. sztuk na miesiąc. Tesla Model 3 to najtańszy model marki: kosztuje od około 35 tys. dolarów, a kolejka chętnych jest tak długa, że czas oczekiwania na egzemplarz zamówiony dzisiaj wynosi kilka lat.

Bartłomiej Puchała

fot. Elon Musk (via Twitter)

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.