Tesla dodaje gry do swoich samochodów, aby zapewnić rozrywkę kierowcom i pasażerom

Brytyjski rząd przesunął termin wprowadzenia zakazu sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi i diesla. Według aktualnych informacji, wejdzie on w życie w 2035 roku, po czym jedyną opcją będą samochody elektryczne. W dniu publikacji tego newsa zapytania o samochody napędzane alternatywnym źródłem energii wzrosły o 162%.

Podobne zakazy są stopniowo wprowadzane we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce, więc ich mieszkańcy prędzej czy później będą musieli przesiąść się do samochodów elektrycznych.

Planując zakup samochodu elektrycznego, należy jednak rozważyć jego wady i zalety. Główną zaletą jest brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a główną wadą – krótki dystans jazdy w porównaniu z samochodami na silnikach spalinowych.

Problem czasu ładowania

W 2020 roku w Polsce było ponad 800 stacji ładowania o standardowej mocy i prawie 400 stacji ładowania o mocy 22 kilowatów. To wystarczająco dużo, aby obsłużyć wszystkie samochody elektryczne w kraju i zapewnić kierowcom komfortowe podróżowanie między miejscowościami.

Jednak istotną wadą w tej sytuacji jest zdecydowanie czas potrzebny do pełnego naładowania baterii. Uzyskanie minimalnego zasięgu zajmuje 20-30 minut, zamiast 2-3 minut, jakie zajmuje zatankowanie zwykłej benzyny.

Twórcy Tesli podeszli do tego problemu w niekonwencjonalny sposób, dodając do centralnego ekranu samochodu gry zręcznościowe, do których dostęp można uzyskać po całkowitym zatrzymaniu pojazdu.

Gry w Tesli

Według Elona Muska do listy rozrywek dołączą Fallout Shelter, Szachy, Beach Buggy Racing 2, Asteroids, Lunar Lander, Tempest, Super Breakout i kilka innych. Pasażerowie będą mogli m.in. zagrać w pokera, popularną grę karcianą, która ma około 100 milionów fanów na całym świecie.

Początkowo pakiet gier do kasyn internetowych będzie dostępny tylko dla mieszkańców Chin. Jednak w przyszłości będzie można go aktywować także dla kierowców z innych krajów. Nie wiadomo, czy mieszkańcy Polski będą mogli korzystać z nowej funkcjonalności, czy nadal będą musieli korzystać z serwisu polskiekasyna, aby grać w gry hazardowe za złotówki.

Sterowanie grami odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, który aktywowany jest dopiero po zatrzymaniu samochodu.

Dodatkowo, w przypadku Beach Buggy Racing 2, można sterować samochodami wyścigowymi za pomocą kierownicy samochodu lub gamepadów Sony PlayStation i Xbox.

Źródło: Polskiekasyna / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy