Tak wygląda nowe Subaru WRX

Dzięki wyciekowi opublikowanemu wczoraj na Facebooku przez Club RZ, dane nam było zobaczyć debiutujące w przyszłym tygodniu Subaru WRX w całej jego okazałości. Czy się zawiedliśmy?

Chyba tak. Oczekiwaliśmy agresywnej, sportowej rajdówki, a dostaliśmy napompowane Subaru Legacy z 2008 roku. Chociaż zajawka nowego modelu wyglądała całkiem dobrze

Co prawda w oczy rzuca się nieco agresywniejsza linia, okraszona ostrymi kształtami, tradycyjnie olbrzymim wlotem powietrza na masce i zauważalnie szerszymi nadkolami, ale coś tu jednak nie gra. Nie zrozumcie tego źle, w porównaniu z poprzednim modelem – nazywanym pieszczotliwie Lanosem – jest to spory krok naprzód. Nowy samochód zdecydowanie przypomina auto rajdowe o sportowym rodowodzie. Nie do końca wiadomo też, dlaczego modelu produkcyjnego nie ubrano w charakterystyczny niebieski lakier, ani złote felgi. Wkrótce po sedanie pokazany ma zostać także model STI.

Jacek Krawczyk

Dyskusja

komentarzy

Jacek Krawczyk

Jacek Krawczyk

Tłumacz, fan nowych technologii i fascynat motoryzacji w jednym. Uważa, że nie ma nic lepszego niż zapach bezołowiowej o poranku, a jego ulubioną rozrywką jest długa podróż dobrym, mocnym samochodem. Zacięty przeciwnik fotoradarów, Straży Miejskiej i hybryd. Jest także odpowiedzialny za projekt, wykonanie i utrzymanie obecnej wersji portalu Moto Pod Prąd.