Tak wygląda nowa Alfa Romeo Tonale!

Do sieci wyciekły dość dobrej jakości zdjęcia crossovera Alfy Romeo – Tonale. Czy to już ostatnia Alfa w historii?

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla Alfy Romeo. Sprzedaż w Europie spada dość mocno, zamykając się w liczbie poniżej 30 tys. egzemplarzy rocznie! To sprawia, że każdy następny ruch tej marki może być jej ostatnim. Jedyny potwierdzony debiut jaki ma nastąpić w następnych latach to średniej wielkości SUV Alfa Romeo Tonale. Zdjęcia tego auta wyciekły właśnie do sieci.

Na zdjęciach najprawdopodobniej widzimy ostateczną lub prawie ostateczną wersję designu Tonale. W stosunku do konceptu z Genewy światła są większe, a kształty bardziej zaokrąglone. Nie ma jednak wątpliwości, że samochód wygląda atrakcyjnie i czerpie z najlepszych wzorców Alfy Romeo z przeszłości. W stosunku do konceptu pojawiły się tradycyjne lusterka w miejsce kamer, ale zachowano wkomponowane końcówki wydechu i szerokie światła tylne.

alfa romeo tonale 2020 1 1024x576

W odróżnieniu od Giulii i Stelvio, Tonale powstanie na płycie podłogowej Jeepa Compassa. Oznacza to domyślnie napęd przedni lub opcjonalnie 4×4. Silniki pasujące do tej platformy mają poniżej 2 litrów pojemności, a w planach jest też hybryda plug-in. W środku kierowca będzie miał do dyspozycji dwa duże ekrany – infotainment i cyfrowe zegary.

W obecnej sytuacji marki Alfa Romeo Tonale musi być sukcesem. Jeśli ten pomysł nie wypali być może będziemy mieć do czynienia z ostatnią Alfą. Byłoby trochę szkoda zważając na cały dorobek marki w świecie motoryzacji.

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.