Tak będzie wyglądał Opel GT

Opel na salon samochodowy w Genewie szykuje nam ciekawą niespodziankę. Może szok będzie nie do końca wielki, bo w sieci ukazały się zdjęcia nowego Opla GT.

 

Na targach zobaczymy oczywiście samochód koncepcyjny, który z ewentualną wersją produkcyjną może nie mieć dużo wspólnego, aczkolwiek sportowe, dwudrzwiowe coupe wygląda bardzo zadziornie.

Ciekawym jego elementem jest czerwona linia, która pojawi się wzdłuż maski i dachu. Inną ciekawostką są ogromne drzwi, które w niewidoczny sposób łączą szybę z blachą oraz mają w sobie część nadkola auta. W aucie nie znajdziemy również lusterek, które zostały zastąpione przez kamery.

 

Opel GT 2 Tak będzie wyglądał Opel GT

 

Pod maską auta znajdzie się litrowa jednostka trzycylindrowa (!) o mocy 145 KM i maksymalnym momentem obrotowym równym 205 NM. Moc ma być przekazywana na tylną oś za pomocą 6-biegowej sekwencji automatycznej. Samochód ma bardzo równomiernie rozłożoną masę, by gwarantować jak najlepsze prowadzenie.

Auto ma ważyć 1 tonę, dzięki czemu do setki Opel GT rozpędzi się w 8 sekund, a jego maksymalna prędkość to 205 km/h.

 

Opel GT 3 Tak będzie wyglądał Opel GT

 

Nic tylko czekać do początku marca!

Konrad Stopa

Fot: Opel

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: