Tak bawią się miłośnicy motoryzacji

Pasjonaci motoryzacji kochają nie tylko szybkie czy zabytkowe pojazdy, lecz także dobrą zabawę. Rokrocznie organizuje się dziesiątki zlotów, na których można podziwiać wspaniałe modele aut i motorów oraz dzielić się swoją pasją z innymi.

 

Imprezy tego typu odbywają się w całej Europie. Często ściągają setki tysięcy gości, towarzyszą im też tak wystrzałowe atrakcje, jak koncerty czy pokazy sztucznych ogni. Ogromne wrażenie robi na przykład Hamburg Harley Days – odbywający się co roku, pod koniec czerwca, zlot miłośników motocykli. Do niemieckiego miasta ściągają tysiące motocyklistów, osób uwielbiających motory (w szczególności Harleye) i tych, które po prostu chcą zobaczyć, jak kilkadziesiąt tysięcy jednośladów w wielkiej paradzie przejeżdża ulicami Hamburga.

 

Zjazdy motocyklowe

W Polsce szczególną popularnością cieszą się zloty motocyklistów. W okresie letnim w dziesiątkach miejscowości odbywają się zjazdy motocyklowe, którym towarzyszą liczne atrakcje. Najwięcej takich zjazdów ma miejsce w okresie od maja do września. W tym roku w Rudnej odbyła się już 11. edycja imprezy, w której programie znalazły się na przykład parady motocykli, konkursy oraz zawody w siłowaniu. W maju w Czerwonym Borze zorganizowano X Ogólnopolski Zlot Motocyklowy. Przy okazji Międzynarodowych Zlotów Motocyklowych (m.in. w Bielawie i w Zieleńcu) odbyły się rockowe koncerty. Prawdopodobnie skorzystała na tym niejedna hurtownia fajerwerków oferująca profesjonalne materiały – zjazdom towarzyszyły bowiem pokazy sztucznych ogni.

 

Z miłości do zabytkowych aut

Istnieją także imprezy dedykowane sympatykom dawnej motoryzacji. Stają się one okazją do podziwiania zabytkowych modeli pojazdów, udziału w różnego rodzaju konkursach oraz zaprezentowania posiadanych samochodów innym pasjonatom, którzy będą potrafili je docenić.

W tym roku tradycję zjazdów rozpoczął Koszalin, organizując I Koszaliński Zlot Pojazdów Klasycznych. Podczas zlotu przeprowadzono konkursy np. w jeździe na orientację. Z kolei celem Zlotu Pojazdów Zabytkowych Legenda Stara 2016 było przybliżenie ciekawostek z historii polskiej motoryzacji oraz zaprezentowanie kultowych modeli. Już trzydzieści razy zabytkowe auta zawitały także do Lublina, gdzie co roku ma miejsce Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych odbędzie się we wrześniu 2016 roku.

 

Dla automaniaków…

Dla amatorów motoryzacji organizuje się pikniki, pokazy, rajdy oraz zloty. Na przykład Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Satoku, któremu towarzyszyły wystawy sprzętu motoryzacyjnego, pojazdów zabytkowych i innych. W sierpniu w Gnieźnie zaplanowano I Międzynarodowy Zlot Cabrio, a we wrześniu ma odbyć się Rajd Nadwiślański w Puławach. Międzynarodowe pokazy motoryzacyjne Auto Moto Show 2016 w Skaryszewie to z kolei największa tego typu impreza regionu radomskiego.

 

Materiał partnerski

Fot: Shutterstock

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: