Szybkie cabrio – McLaren 765LT Spider

Kolejny ekskluzywny model trafia na rynek z rąk brytyjskiego producenta. McLaren 765LT będzie limitowaną wersją bez dachu, która wymaga naprawdę zasobnego portfela.

Inżynierowie popracowali bardzo mocno, by wersja cabrio nie straciła za wiele względem odmiany coupe. Mowa tu zarówno o osiągach, jak i prowadzeniu. Kabriolet jest tylko o 49 kg cięższy, co jest naprawdę świetnym wynikiem! Dzięki temu samochód ma dorównywać wersji z twardym dachem. Oczywiście spider również może zamknąć dach – automatycznie w 11 sekund do 50 km/h.

%name

W aucie postawiono na 4-litrowe V8 o mocy 765 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym aż 800 Nm. Przekładając to na osiągi: 0-100 km/h w niespełna 2,8 s, a v-max to poziom 330 km/h. Astronomiczne wartości!

%name

Tylko 765 egzemplarzy

A cena to 310 tysięcy funtów! Należy się spieszyć, bo znając życie pierwsi chętni już wyłożyli pełną kwotę by cieszyć się dźwiękiem tego fajnego silnika z fotela kierowcy!

Konrad Stopa
fot. McLaren

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: