Szybcy i wściekli 8 – raczej wściekle niż szybko

To już ósmy raz jak Dom ze swoją “rodziną” musi uratować świat pełny zła, ale też niesamowitych samochodów. Czy mu się to uda?

 

Oczywiście to pytanie pozostawiam jako retoryczne. Od kilku dni w kinach w całej Polsce możemy oglądać kolejną część legendarnej serii Fast & Furious i przekonać się sami. Mimo upływu lat i zmiany postrzegania motoryzacji nadal z wielką chęcią wybrałem się do krakowskiego Cinema City, żeby obejrzeć wartką akcję oraz szybkie samochody.

 

2017 04 25 10 24 14

 

Pozwólcie, że nie będę spoilerował Wam filmu, ale w skrócie: na przeciwko złu (cyber terrorystka) stanie złączona armia kumpli Doma pod przywództwem Hobbsa (Dwayne Johnson) jako specgrupa rządu USA. Jak się domyślacie dzięki temu nikt nie jest bezpieczny, ale za to grupa ma do dyspozycji najnowsze zdobycze technologii oraz garaż pełen superaut. Ciekawa jest również rola samego Vina, który zmieni strony nie raz.

 

 

No właśnie! A jakie samochody będzie można spotkać w filmie? Przeróżne – od najnowszych Jeepów, Dodge’ów, Fiatów, Fordów po stuningowane klasyki i super samochody jak Bentley, Lamborghini, Aston Martin. Co ciekawe zobaczymy tam również garażowe przeróbki kubańskich aut i tysiące koni mechanicznych pod maską. Ja dopatrzyłem się nawet Passata B5 po lifcie, którego (sic!) terroryści przejęli zdalnie przez elektronikę.

 

2017 04 25 10 24 36

 

I w tym miejscu muszę się na chwilę zatrzymać, ponieważ Szybcy i wściekli 8 to bardziej już film akcji i sensacji niż hobbistyczne kino o motoryzacji. Czy to tak strasznie źle? Oczywiście, że nie – motoryzacja zawsze towarzyszy ratowaniu świata, stąd warto i ten tytuł obejrzeć. Nie wierzycie moim słowom? To może trailer Was przekona.

 

 

„Szybkich i wściekłych 8” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D oraz w wersji IMAX w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura Łódź oraz w Salach ŠKODA 4DX w kinach: Cinema City Arkadia Warszawa, Manufaktura Łódź, Bonarka Kraków, Felicity Lublin, Bydgoszcz.

 

Konrad Stopa

 

FF8 IMAX Plakat

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: