Sztuczny wydech w elektrycznym Porsche?

Porsche Taycan ma być pierwszym w pełni elektrycznym samochodem tej niemieckiej marki. Do klientów ma trafić w przyszłym roku. W sieci pojawił się film z testów tego samochodu na Nurburgringu.

 

Na filmie widzimy przejazd samochodu po kilku zakrętach. Oczywiście karoseria jest nieoryginalna, a klip nie zdradza za wiele. Chyba, że wsłuchacie się w jego dźwięk!

 

 

Czy elektryczny samochód powinien strzelać z wydechu? Teoretycznie nie ma przecież jak, chociaż w sportowym aucie chciałoby się go posłuchać. Film dowodzi, że takie strzały słychać – czyżby Porsche chciało nas oszukiwać? Jest to wielce prawdopodobne, że w zderzaku pojawi się głośnik z odpowiednimi odgłosami.

Z drugiej jednak strony nie ma co narzekać na osiągi Taycana – moc ma oscylować blisko 600 KM, a sprint do setki trwać tylko około 3,5 sekundy.

 

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: