Świetny wynik fabryki Groupe PSA w Tychach

W ostatnim czasie sporo mówi się o sukcesach branży motoryzacyjnej w Polsce. Nie tak dawno pisałem o historycznej informacji – w fabryce FCA w Tychach powstawać będą aż 3 nowe modele. Pierwszy raz będą to Alfa Romeo i Jeep, a do grona tego dołączy Fiat.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji z naszego rodzimego rynku. Na początku bieżącego roku z taśm montażowych fabryki Groupe PSA w Tychach zjechał półmilionowy silnik.

500-tysięczny silnik to jednostka PureTech. Trafi on do Opla Granlanda X, który produkowany jest we francuskim Sochaux.

Peugeot 208 2020 1024 04

Jako część Groupe PSA, zakład dostarcza też jednostki napędowe do wielu innych pojazdów. Są wśród nich m.in: Peugeot 208, Peugeot 3008, Citroenie C5 Aircross, Citroenie C4, DS3 Crossback, DS7 Crossback, Oplu Corsie.

Silniki produkowane w Tychach trafiają aż do 19 fabryk w Europie.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Opel, Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.