Światowy rekord Rolls-Royce

Pomimo pandemii, pomimo zawirowań na rynku motoryzacyjnym Rolls-Royce ma powody do świętowania. Miniony, 2021 rok był najlepszym okresem w historii firmy.

Brytyjski producent  dostarczył w 2021 roku klientom na całym świecie 5 586 samochodów. Chociaż wynik z pozoru nie wygląda tak okazale, to okazuje się, że jest najlepszy w 117-letniej historii firmy. To także wynik o 49 % lepszy niż w 2020 roku.

Niemal na wszystkich kluczowych rynkach marka uzyskała wyraźny wzrost sprzedaży oraz odnotowała historycznie wysokie wyniki. Wzrost sprzedaży był napędzany bardzo dużym popytem na model Ghost. Jego pozycja wzmocniła się jeszcze po premierze wersji Ghost Black Badge. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też inne modele, w tym się Cullinan oraz Phantom.

rolls royce cullinan 2 1024x576

Również w Polsce Rolls-Royce odnotował wzrost sprzedaży. Wyniósł on 8%. Łączna liczba rejestracji wyniosła 13 egzemplarzy. Najbardziej popularnym modelem był Cullinan, na którego zdecydowało się 5 nabywców.

Najbliższe lata również zapowiadają się dobrze dla brytyjskiej marki. Według zapewnień producenta kalendarz zamówień jest już zapełniony do trzeciego kwartału 2022 roku. Bardzo dobrze zapowiada się też 2023 rok kiedy to do salonów sprzedaży trafi pierwszy elektryczny model marki – Spectre.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Rolls-Royce

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.