SUV od Maserati w 2015 roku

Porsche Cayenne już za rok będzie miało kolejnego konkurenta i to nie byle jakiego. Maserati nie porzuca bowiem planu rozgoszczenia się w segmencie ekskluzywnych SUVów. 

Maserati Levante ma być jednak o wiele bardziej ekskluzywne. Co to oznacza? Na pewno wyższą cenę, ale też bogatsze wyposażenie dodatkowe oraz lepszą jakość materiałów niż u konkurencji. Dlatego też na to auto będzie stać jedynie klientów z zasobniejszym portfelem  – niestety nie znamy nawet szacunkowej kwoty, jaką będzie trzeba położyć na blat sprzedawcy w salonie.

Plotki podszeptują, że samochód wizualnie będzie wpisywał się w obecny design Maserati. Sprawne oko szybko zauważy podobieństwa do Ghibli lub Quattroporte.

1583514500 3 L SUV od Maserati w 2015 roku

Spokrewnienie będzie widać również pod maską, ponieważ Levante wyposażone będzie w 3-litrowe V6 (410 KM), 3,8-litrowe V8 (530 KM i podwójne turbo) oraz silnik Diesla V6 ( 270 KM z 3-litrowego motoru). Jak widać kilka opcji jest i żadna nie powinna mieć problemów z poradzeniem sobie z tym autem.

Rok 2015 przyniesie nam sporo premier w tym segmencie. Już nie możemy się doczekać. A Wy?

Konrad Stopa

Fot: Maserati

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: