Sukces Fiata Ducato

Fiat Professional to marka należąca do koncernu FCA a od niedawna to jedna z wielu marek należących do koncernu Stellantis. Wspomniana marka sprzedająca samochody dostawcze radzi sobie zdecydowanie lepiej niż Fiat, który od kilku lat boryka się z większymi problemami.

O dobrej sytuacji Fiat Professional najlepiej świadczy sukces ich największego dostępnego w ofercie modelu – Ducato. Według danych przygotowanych przez Dataforce, dostawczy model Fiata był w 2020 roku najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na rynku europejskim i to nie zależnie od wybranego segmentu.

%name

Na sukces sprzedawanego od 1981 roku modelu składa się wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest mnogość wersji. Ducato wytwarzany jest w ponad 10 tysiącach wariantów a sprzedawany jest zaś w ponad 80 krajach na całym świecie. Na rynku Stanów Zjednoczonych sprzedawany jest jako Ram Promaster.

W 2020 roku Fiat Ducato, po raz pierwszy w ciągu czterdziestu lat swej historii, został najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na rynku europejskim. W ubiegłym roku sprzedano około 150 tysięcy sztuk tego modelu. To nie koniec dobrych informacji dla Fiat Professional. Otóż Ducato osiągnęło udział w rynku na poziomie 20,5% . Ten wynik robi jeszcze lepsze wrażenie gdy weźmiemy pod uwagę, że cały rynek odnotowuje ostatnio wyraźny spadek.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.