Subtelny lifting Suzuki Vitary

Suzuki chce nadążać w zatłoczonym segmencie crossoverów, dlatego Vitara przeszła dyskretny lifting.

 

Wygląda, że Suzuki słucha dziennikarzy i klientów, bo przede wszystkim poprawi się jakość materiałów w środku. Do tej pory była to jedna z bolączek Suzuki. Nowa Vitara zyska też kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego. Z zewnątrz trudno będzie poznać Suzuki po liftingu, bo właściwie zmienią się tylko wzory felg, dojdą dwa nowe lakierów i tylne lampy z diodami LED.

 

2019 suzuki vitara 1024x576 Subtelny lifting Suzuki Vitary

 

Od strony technologii to właściwie uzupełnienie oferty o kilka nowych systemów bezpieczeństwa, w tym czujniki martwego pola i aktywny system zapobiegający zmianie pasa ruchu – Suzuki potrafi już skorygować tor jazdy jeśli wykryje brak odpowiedzi kierowcy na sygnał alarmowy.  Warto wspomnieć, że ze sprzedaży wylatuje wersja silnikowa 1.6 o mocy 120 KM. Ten wolnossący model zostanie zastąpiony turbodoładowanym 1-litrowcem (112 KM) znanym z innych modeli Suzuki np. SX-4 S-Cross.

Odświeżona Vitara z nowym silnikiem pod maską będzie dostępna w salonach za kilka miesięcy.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Suzuki

 

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.