Subaru zapowiada elektrycznego SUVa – Solterra

Auto będzie nazywać się Subaru Solterra i ma być w pełni elektrycznym samochodem. To będzie pierwszy taki pojazd tej japońskiej marki. Do współpracy przy tym projekcie Subaru zaprosiło Toyotę, co może oznaczać, że podobne auto znajdziemy również w gamie tej 2 marki.

Solterra będzie oparta o nową platformę e-Subaru Global, która ma pozwolić na wykorzystanie jej również przy innych elektrycznych modelach, także z ramienia Toyoty. Auto ma pojawić się na rynku i w sprzedaży do połowy 2022 roku.

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Nazwa Solterra powstała z połączenia łacińskich słów “sol” i “terra”. W tłumaczeniu oznaczają one Słońce i Ziemię, więc pojazd ten ma być połączeniem energii słonecznej z wykorzystaniem jej na lądzie.

Subaru 2 1024x683

Co ważne, producent zapowiada, że auto jak na Subaru przystało ma nie stracić możliwości terenowych, a więc możemy spodziewać się nadal napędu AWD.

Konrad Stopa
fot Subaru

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: