Subaru Forester tylko w hybrydzie

Nowy Forester trafił do Polski. To już piąta generacja leśnika, który będzie w naszym kraju oferowany tylko z jednym silnikiem i będzie hybrydą.

Kolejna generacja tego Subaru lekko urosła. Forester jest dłuższy i ma teraz 2,67 m rozstawu osi, a jego prześwit to solidne 22 centymetry. Zmiany wpłynęły delikatnie na wygląd samochodu, aczkolwiek ostateczną karoserię znamy już kilka miesięcy, ponieważ auto jest już dawno dostępne na rynku USA.

Forestert 1 1024x639 Subaru Forester tylko w hybrydzie

Wspomniana hybryda to połączenie dwulitrowej jednostki o mocy 150 KM z silnikiem elektrycznym (niecałe 17 KM). Całość nazwano e-boxer, a samochód będzie posiadał napęd 4×4. Co ciekawe auto będzie potrafiło przejechać krótki dystans nawet bez użycia motoru spalinowego.

Forestert 2 1 1024x641 Subaru Forester tylko w hybrydzie

Samochód można nabyć już za niecałe 33 tysiące euro. Najdroższa wersja Platinum to niecałe 40 tysięcy euro. Auto na ulice trafi pod koniec tego roku.

Konrad Stopa
fot. Subaru

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: