Stonic dołącza do rodziny Kii

Po Hyundaiu Kona pokazano również bliźniaczą Kię Stonic.

 

Przepis na crossovera Kii jest z grubsza ten sam. Stonic bazuje na Kii Rio, a więc samochodzie segmentu B, ale  oferuje podwyższone zawieszenie i bardziej fantazyjny wygląd. Dostępne będą dwukolorowe kombinacje nadwozia w 20 różnych wariantach. Kia stawia na bardziej pragmatyczny wygląd niż Hyundai przy zachowaniu tego samego, przestronnego wnętrza i sporego bagażnika o pojemności 350 litrów. Układ wnętrza pozostał typowy dla innych modeli marki z górującym na środku ekranem dotykowym.

 

2018 kia stonic revealed 1024x576 Stonic dołącza do rodziny Kii

 

Kia Stonic będzie oferowana z trzema jednostkami benzynowymi o pojemnościach od 1.0 do 1.4 litra, przy czym najmniejszy będzie najmocniejszy za sprawą turbiny. Pozostałe silniki 1.25 oraz 1.4 to jednostki wolnossące obecnie oferowane w Kii Rio. W ofercie będzie także turbodiesel 1.6 l. W gamie silnikowej widać najwięcej różnic między Stonikiem, a Kona – jeśli chcesz mocny silnik z turbiną zapukaj do Hyundaia.

Kia Stonic stanie do rynkowej walki w segmencie miejskich crossoverów pod koniec roku.

Bartłomiej Puchała

fot. Kia

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.