Motopodprad.pl

Stellantis podsumowuje 2021 rok

opel mokka 2020 1

Nie będzie to typowe podsumowanie roku. Nowy koncern nie podał jak do tej pory oficjalnych wyników sprzedaży. Skupił się za to na swoich osiągnięciach w 2021 roku. A ten wbrew pozorom były całkiem okazałe.

Dla nas Polaków najważniejszą informacją jest fakt, że zakład w Tychach nieustannie bardzo mocno się rozbudowuje. W 2021 roku nie było czasu na przerwę. Jeżeli koncern chce zrealizować zapowiadane plany, to pierwsze nowe auto zjedzie z taśm produkcyjnych już w drugiej połowie 2022 roku. Czasu nie zostało więc dużo.

W 2021 roku Stellantis wprowadził na rynki światowe aż dziesięć całkowicie nowych modeli. Były to: Citroen C4, Fiat Pulse, DS 4, DS 9, Jeep Commander, Jeep Wagonner/Grand Wagonner, Jeep Grand Cherokee/Grand Cherokee L, Maserati MC20, Opel Mokka, Opel Rocks’s-e i Peugeot 308.

Chociaż część ze wskazanych modeli nie jest dostępna w Europie to ma ogromne znaczenie dla kondycji koncernu. Podobnie duże znaczenie, ale tym razem dla Alfa Romeo będzie miała premiera modelu Tonale, która zapowiadana jest na 8 lutego bieżącego roku. Warto wspomnieć o tym modelu w kontekście 2021 roku, bo pierwotnie właśnie w zeszłym roku miała się odbyć premiera tego modelu.

Przy okazji podsumowania 2021 roku trzeba wspomnieć również o zaplanowanych inwestycjach. Do 2025 roku koncern przeznaczy 30 miliardów euro na realizację strategii elektryfikacji i oprogramowania dla czternastu swoich marek. Stellantis nawiązał też udaną współpracę z takimi potentatami jak: LG Energy Solution, Samsung SDI czy Factorial Energy.

Garść informacji, które przekazane zostały mediom wskazuje, że koncern jest w dobrej kondycji. W tej sytuacji pozostaje nam tylko trzymać kciuki i liczyć na dużą ilość premier w 2022 roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Stellantis

Exit mobile version