Start Rajdu Dakar już dzisiaj!

Tegoroczna edycja najcięższego rajdu świata wystartuje z Argentyny, a konkretnie z miejscowości Rosario.

Tak, jak to bywało już w poprzednich latach, z Afryką Dakar nie ma już nic wspólnego, poza nazwą oczywiście. Na szczęście mordercze warunki i ogrom kilometrów do przejechania to nadal znak rozpoznawczy tego rajdu. Wśród zmagających się z trudami zawodników są również Polacy!

Rajd potrwa do 18 stycznia 2014 roku i będzie prowadzić przez kilka państw Ameryki Południowej. Trasa 35-go rajdu nie będzie prosta. Zawiera odcinki bezdroży, a także dżungli i ponad 9000 km innych, bardzo zróżnicowanych dróg.

%name

Ilość uczestników dobija do 740 uczestników, wśród których jest 18 ekip z naszego kraju. Rozbijając to na kategorie:

  • 151 samochodów
  • 176 motocykli
  • 41 quadów
  • 71 ciężarówek

Trudno przewidzieć jak spiszą się Polacy – miejmy nadzieję, że wszyscy ukończą rajd bez żadnych problemów, przy okazji zajmując jak najlepsze lokaty. Trzymamy za nich bardzo mocno kciuki, bo przecież oprócz mistrza skoków są również inni!

Co ciekawe trasę rajdu pokonają różni kierowcy od 23 lat do 60.

Konrad Stopa

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: