Stara Lancia atrakcją we Włoszech

W pewnym miasteczku we Włoszech stoi od 47 lata Lancia Fulvia. Nikt przez tyle lat nie ruszył jej z jednego miejsca parkingowego przy ulicy. I tak właśnie stała się atrakcją turystyczną.

Auto stoi w Conegliano w regionie Veneto na ulicy via Zamboni pod jedną z kamienic od 1974 roku. Szary sedan wrastał tam już w ziemię, ale nikt nie ma zamiaru go stamtąd zabrać.

Za samochodem nie kryje się jakaś wielka historia. Lancia służyła jako schowek na gazety dla właściciela, który miał kiosk obok. I tak jako element zaopatrzenia auto stało z roku na rok. Zostało tam do dzisiaj.

lancia fulvia 03 1024x614

O dziwnej Lancii zaczęto mówić nawet we włoskiej telewizji i od tego czasu zaczęła żyć innym życiem. Trafiła ostatnio nawet na wystawę do Padwy, a teraz jest restaurowana. Została wizytówką miasta i niedługo wróci na swoje miejsce, by można było ją podziwiać dalej!

Konrad Stopa
fot. Google
Źródło: autogaleria.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: