Sprawdź, jak bezpiecznie i skutecznie pielęgnować felgi aluminiowe

Wysokiej jakości felgi aluminiowe poprawiają wygląd samochodu. Jednak stale narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, są często jednym z najbardziej zaniedbanych elementów pojazdu. Warto pamiętać o ich regularnej pielęgnacji, by dobrze się prezentowały i przez długie lata zachowały idealny wygląd. Jak bezpiecznie i skutecznie dbać o felgi aluminiowe?

Odpowiednia pielęgnacja felg aluminiowych

Podstawą pielęgnacji felg aluminiowych jest ich regularne oczyszczanie z brudu: błota, piasku, kurzu, czy trudnego do usunięcia pyłu z klocków hamulcowych. Doskonałym sposobem na skuteczne wyczyszczenie felg jest korzystanie z bezdotykowej myjni ciśnieniowej. Kierując strumień wody na felgi, warto zachować odpowiednią odległość (minimum 40-50 cm), by nie zniszczyć pokrywającej ich warstwy lakieru. W przypadku uporczywych zabrudzeń pomocne może okazać się naniesienie na felgi preparatów czyszczących i pozostawienie ich na kilka minut. Czasami konieczne jest również staranne, ręczne umycie trudno dostępnych miejsc. Do manualnego oczyszczania felg należy używać miękkiej gąbki o delikatnej powierzchni lub specjalnej szczotki. Po spłukaniu do czysta najlepiej wypolerować ich powierzchnię za pomocą miękkiej szmatki, by uniknąć nieestetycznych, wodnych zacieków. W trosce o doskonały wygląd można ponadto regularnie woskować felgi.

Jakie kosmetyki stosować, by zadbać o felgi?

O felgi aluminiowe należy dbać, stosując odpowiednie kosmetyki. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń można sięgnąć po silne preparaty z kwasami. Należy stosować je na mokre koła zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu, by uniknąć uszkodzenia powierzchni felgi. Do regularnego mycia doskonałe będą delikatne preparaty. Więcej przydatnych informacji o tym, jakie produkty są najlepsze, by zadbać o felgi, znajduje się w artykule pt.: Jakim preparatem umyć felgi samochodowe?“. Przed zakupem danego preparatu zawsze warto zwrócić uwagę na jego skład oraz przeznaczenie. Z doskonałej jakości produktami do pielęgnacji felg można zapoznać się na przykład na stronie moje-auto.pl.

Zadbane, czyste felgi aluminiowe świetnie się prezentują. Warto odpowiednio konserwować ich powierzchnię, używając w tym celu wysokiej jakości środków do czyszczenia oraz pielęgnacji.

Źródło: moje-auto.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: