Sporty motorowe u bukmacherów

Sporty motorowe od lat cieszą się dużą popularnością wśród kibiców na całym świecie. Przejawia się to również w dostępności zakładów wzajemnych na wyścigi Formuły 1, rajdów WRC czy wyścigów serii NASCAR u polskich legalnych bukmacherów.

Sporty motorowe nad Wisłą cieszą się sporą popularnością fanów. Swoich zwolenników mają w naszym kraju m.in. wyścigi organizacji NASCAR, która co roku w ramach trzech różnych serii organizuje ponad 1500 wyścigów na stu torach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Bogatą historię mają występy Polaków w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata WRC – występowali w nich m.in. Sobiesław Zasada, Krzysztof Hołowczyc, Michał Kościuszko oraz Robert Kubica, który jest dotąd jedynym Polakiem mającym za sobą także jazdę w najbardziej prestiżowym cyklu motorowym świata, czyli Formule 1.

Możliwość kibicowania polskim kierowcom oraz duże emocje towarzyszące sportom motorowym sprawiają, że transmisje niektórych wyścigów – zwłaszcza Formuły 1 oraz rajdów WRC – można regularnie oglądać w telewizji. Znajdują się one również w orbicie zainteresowań bukmacherów z całego świata. Dość powiedzieć, że w 2019 r. – po zniesieniu zakazu sponsoringu Formuły 1 przez firmy z branży hazardowej – SportPesa, jeden z najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów na kontynencie afrykańskim, nawiązał partnerstwo z Racing Point.

Sporty motorowe – co można obstawiać u bukmacherów?

Sponsoring to oczywiście tylko jedna z gałęzi zainteresowania firm bukmacherskich (takich jak Fortuna Online czy Totolotek) sportami motorowymi. W Polsce wszyscy legalni bukmacherzy i operatorzy zakładów udostępniają graczom możliwość typowania wyników przeróżnych wyścigów – zarówno samochodowych (Formuła 1, WRC, NASCAR), jak i motocyklowych, np. w ramach żużlowej Speedway Ekstraligi czy cyklu Grand Prix.

W ofercie legalnych zakładów bukmacherskich bez podatku jak Totalbet, BETFAN lub forBET znajdują się zarówno zakłady live, jak i przedmeczowe. Standardowo typować można zwycięzcę całego wyścigu, czy kto z danej pary kierowców zajmie w nim wyższe miejsce (zakład typu H2H).

Nie ma również problemu ze znalezieniem zakładów długoterminowych na sporty motorowe. W tym przypadku obstawia się np. mistrza świata Formuły 1 w kategorii kierowców lub konstruktorów albo indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu.

Najchętniej typowane wyścigi

Oczywiście w przypadku sportów motorowych – tak jak i innych dyscyplin – są wydarzenia mniej i bardziej prestiżowe. Te najsłynniejsze przyciągają uwagę mediów z całego świata, cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem kibiców, a to znajduje odzwierciedlenie również w decyzjach typerów, którzy chętniej obstawiają swoje kupony.

I tak jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów Formuły 1 jest Grand Prix Monako, odbywający się na torze ulicznym w Monte Carlo. Bolidy mkną ulicami miasta, a towarzyszą temu koncerty, imprezy, pokazy mody i… tłumy celebrytów. Legalni bukmacherzy zauważają wówczas zwiększone zainteresowanie zakładami wzajemnymi na Grand Prix Monako.

Liczne kupony bukmacherskie obstawiane są również w przypadku najsłynniejszego rajdu WRC, także odbywającego się w Monte Carlo. Wiedzie on przez trudne i niebezpieczne obszary południowo-wschodniej Francji oraz Riwiery Francuskiej w Monako. Rajd ten odbywa się od 1911 r. i uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie.

A może live w aplikacji?

Rozpatrując ofertę legalnych bukmacherów (jak Superbet, Betclic czy BETFAN Zakłady Bukmacherskie) dotyczącą sportów motorowych nie można zapominać o jeszcze jednej kwestii – streamach na żywo, dostępnych głównie w aplikacjach mobilnych bukmacherów internetowych, czasem również na ich stronach internetowych. Najczęściej korzystanie ze streamu wymaga zalogowania się na swoim koncie w serwisie operatora, niekiedy także zawarcia zakładu np. w ciągu 24 godzin poprzedzających transmisję. Jest to na pewno ciekawa opcja dla osób, które chcą śledzić przebieg danego wyścigu i na podstawie transmisji obstawiać zakłady live.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Należy korzystać, tylko z bukmacherów legalnie działających w Polsce tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wiąże się z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną. Hazard może uzależniać.

Źródło: Materiał zewnętrzny

Dyskusja

komentarzy