Sportowy SUV od Fiata

Czyżby Fiat chciał zabłysnąć designem swojego nowego SUVa? Jeśli rozwijać ten segment to tylko takimi autami – Fiat Fastback SUV Concept pojawił się w Sao Paulo.

Wiele grafik oraz informacji to tylko mrzonki, aczkolwiek na swoim stoisku podczas targów motoryzacyjnych w Brazylii tamtejszy oddział postawił koncept, który nie wygląda źle. Niestety żadne wieści nie mówią o tym, aby ten model miał pojawić się na Starym Kontynencie – a szkoda! Na latynoamerykańskim rynku spodziewają się go w 2020 roku.

fiat fastback 7

Oczywiście to piękne, opływowe nadwozie może światła dziennego w ogóle nie ujrzeć. Koncept ma to do siebie, że zazwyczaj zachwyca, a jego wersja produkcyjna potrafi rozczarować. Miejmy nadzieję, że Fiat będzie miał na tyle odwagi by wprowadzić duży pojazd zawieszony wyżej ze ściętym tyłem niczym coupe. Agresywne linie, reflektory oraz minimalistyczny pas przedni na pewno przyjąłby się w Europie.

Wnętrze to raczej wizja słabego grafika niż coś co warto opisywać. Tak samo nie wiadomo nic o podzespołach lub ostatecznej nazwie tego modelu. Mimo wszystko – trzymamy kciuki!

fiat fastback 5

Konrad Stopa
fot. Fiat

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: