Sportowe auto Volkswagena przyjazne dla środowiska

Nie musisz już wybierać pomiędzy samochodem sportowym i autem przyjaznym dla portfela i środowiska. Innowacyjne rozwiązania stosowane przez Volkswagena umożliwiają bowiem połączenie obu tych cech pod maską jednego samochodu, który oprócz tego że daje ogromną przyjemność z jazdy, to przy okazji doskonale chroni środowisko naturalne przed nadmierną emisją szkodliwych substancji.Gwoli ścisłości, chodzi oczywiście o to, że takie samochody wyzwalają minimalną wręcz ilość szkodliwych dla środowiska elementów.

 

Wilk w owczej skórze

Oferta VW w klasie samochodów kompaktowych to prawdziwy fenomen – Golf GTI to doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy marzą o szybkim i mocnym samochodzie, a jednocześnie nie chcą rezygnować z praktycznych zalet auta w nadwoziu kompaktowym. Tak naprawdę, Golf GTI pomimo swojego agresywnego wyglądu, bezbłędnie sugerującego że mamy do czynienia z prawdziwym siłaczem, wciąż zachowuje wszystkie zalety tradycyjnych wariantów hitu Volkswagena w klasie kompaktowej. Wnętrze odmiany GTI jest równie praktyczne i wygodne co w każdej innej odmianie. Kierowca znajdzie tu deskę rozdzielczą, którą pomimo mnogości przycisków obsługuje się w sposób bardzo intuicyjny, a także wyjątkowo wygodny fotel. Golf wyposażony jest także w sportowe zawieszenie, dzięki czemu nawet po krętych trasach jedzie się jak po sznurku – kierowca ma pełną kontrolę nad samochodem! Pasażerowie również docenią Golfa – ostatecznie, komfort w odmianie GTI jest wręcz unikatowy jak dla aut sportowych. A co do samych osiągów, to oddajmy głos liczbom – 6.5 sekund do setki oraz prędkość maksymalna rzędu 250 km/h zdecydowanie robią wrażenie! Konia z rzędem temu, kto znajdzie równie praktyczny i wygodny samochód, oferujący takie osiągi.

 

Szybkie auto = szkody dla środowiska?

Przez wiele lat samochody o sportowym zacięciu uchodziły za raczej mało przyjazne dla środowiska. Auta pozycjonowane jako sportowe były bowiem wyposażane w jednostki napędowe o sporej pojemności, a co za tym idzie, o sporym spalaniu. Wychodzono z założenia, że sporej pojemności silniki montowane pod ich maskami będą na pewno emitowały mnóstwo szkodliwych substancji. Spalanie Golfa GTI jest jednak całkowitym zaprzeczeniem – średnio, to auto nie pali więcej niż diesel z lat 90, a jednocześnie oferuje osiągi na poziomie aut prawdziwie sportowych! Spalanie jest nierozłącznie powiązane z emisją szkodliwych substancji do atmosfery i pod tym względem, kompaktowy VW ma naprawdę czym się pochwalić! Auto spełnia wyśrubowaną normę czystości spalin Euro 6, a dzięki montowanemu w standardzie pakietowi Blue Motion, auto staje się jeszcze bardziej ekologiczne i oszczędne. Jak to możliwe? Warto pamiętać o tym, że pod maską Golfa pracuje innowacyjna technologia konstruowania silników, w skrócie określana jako TSI. Krótko mówiąc, jednostki napędowe z tej serii tworzone są w taki sposób, by z jednego litra pojemności zaoferować znacznie więcej mocy niż kiedykolwiek wcześniej. O ile wcześniej silniki o pojemności dwóch litrów oferowały 115-130 koni mechanicznych, jednostka 2.0TSI montowana pod maską Golfa GTI oferuje aż 220 koni mechanicznych! Tak doskonały wynik nie byłby możliwy gdyby nie zastosowanie kilku dodatków wpływających na sprawność silnika, w tym turbosprężarki oraz technologii wtrysku bezpośredniego. W rezultacie, auto oferuje znacznie lepsze osiągi, przy jednoczesnym niskim spalaniu (oszczędza portfel!), co nie pozostaje bez wpływu na wyniki w kwestii emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

 
Źródło: Volkswagen / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: