Specjalna edycja Jaguara XK

Brytyjski producent zamierza w przyszłości wycofać serię modelową XK. Ta przyszłość nie jest tak odległa, ponieważ jeszcze w tym roku zakończy się produkcja tego modelu. W zamian pojawi się Jaguar XE, ale nie jest konkretnie powiedziane kiedy to nastąpi.

Aby godnie odprawić XK, Jaguar przygotował edycję specjalną XK66. Liczba 66 nie jest przypadkowa i wcale nie chodzi o diabelskie koneksje, tylko o to, że powstanie jedynie 66 sztuk tak przygotowanych egzemplarzy. Niestety wszyscy chętni muszą wybrać się po zakup do Niemiec, ponieważ jedynie tam XK66 będzie dostępny. Kwoty sprzedaży opiewają na około 100 tysięcy euro. Wersja bez dachu będzie droższa o mniej więcej 7 tysięcy.

849832992 7 L

Przyszli kupujący do wyboru będą mieli niewielki wachlarz możliwości. Oprócz nadwozia typu coupe lub cabrio Jaguar XK66 będzie posiadał tylko jeden wariant wyposażenia – Portfolio oraz montowane będzie jedynie 5-litrowe V8 o mocy 385 KM. Do wyboru zostanie jeszcze tylko kolor samochodu. Może to być ciemna zieleń lub ciemny granat.

Jak to zazwyczaj bywa przy okazji edycji specjalnych, auto otrzyma sporo emblematów informujących o oryginalności modelu zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jednym z nich będą specjalne 20-calowe alufelgi, dedykowane pod ten model.

849832992 5 L

Czy to godne pożegnanie XK?

Konrad Stopa
Fot: Jaguar

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: