Soul z nowym sercem

Przy okazji restylingu Kia wprowadza do oferty nową wersję silnikową.

 

Do gamy dołącza silnik benzynowy o pojemności 1.6 z turbiną produkujący aż 201 KM. W nadwoziu małego crossovera zapewni on więcej niż przyzwoite osiągi: 7,5 sekundy w sprincie do 100km/h i prędkość maksymalną około 200 km/h. Mała Kia potencjałem zbliży się więc do Hyundaia Velostera Turbo pochodzącego z tego samego koncernu, choć oba te samochody celują w zupełnie innego klienta.


Restyling obejmie również zmiany w innym zakresie np. po raz pierwszy w Soul pojawią się ustawienia jazdy. Do wyboru będzie Eco, Normal i Sport, czyli bez ekstrawagancji. W nadwoziu najmocniejszego Soula pojawią się delikatne zmiany zderzaków, końcówki wydechu oraz nowe wzory felg w rozmiarze 18 cali.

Debiut już podczas salonu w Paryżu.

 

Bartłomiej Puchała

Fot. Kia

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.