Skromny jubileusz Porsche

W ostatnich dniach Porsche zaprezentowało specjalny, jubileuszowy wariant – Boxster 25 Years. Jest to model, który ma nawiązywać do 25-lecia obecności na rynku roadsterów niemieckiego producenta.

Boxster 25 Years nawiązuje do koncepcyjnego modelu Porsche Boxster, które debiutowało podczas salonu samochodowego w Detroit w 1993 r., zapowiadając  w ten sposób dwumiejscowe kabrio. Wersja produkcyjna była bardzo zbliżona do pierwowzoru i trafiła na rynek w 1996 roku.

Pod maską limitowanej edycji znajdziemy 6-cylindrowego boksera o pojemności 4,0 litra i mocy 400 KM. Samochód dostępny jest w wariantach ze skrzynią manualną lub 7-stopniowym automatem.

P20 0587

Cech charakterystycznych modelu jest kilka. Jedną z ciekawszych jest z całą pewnością kolor Neodyme – miedziany brąz. Wnętrze zaś to połączenie skóry w kolorze Bordeaux Red z poszyciem dachowym z czerwonej tkaniny. Na dachu znajduje się wytłoczony napis „Boxster 25”. Uzupełnieniem są listwy progowe z napisem „Boxster 25” oraz sportowa kierownica z napisem “GT”.

P20 0603

Porsche Boxster 25 Years można już zamawiać. Ceny samochodu rozpoczynają się od 459 000 złotych. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już pod koniec marca br.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Porsche

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.