Skoda wstrzymuje produkcję

Stało się to, o czym spekulowano od wielu dni. Należąca do grupy Volkswagena marka rozpoczęła w poniedziałek dwutygodniowy przestój.

Dwutygodniowy przestój jest efektem globalnego problemu z dostawami półprzewodników i innych komponentów. W czasie przerwy produkcyjnej czeski producent chce skompletować 10 000 niedokończonych samochodów, do czego wystarczy tylko jedna linia.

Sytuacja wynika m.in z dużej ilości zamówionych pojazdów. Większość z nich została zamówiona przez klientów, ale stoi niekompletna. Jako priorytet wyznaczone zostało skompletowanie niemal już gotowych aut. Ma to na celu zwolnienie linii.

31 new skoda kodiaq 1920x1281 1 1024x683

Sytuacja czeskiej Skody nie jest wesoła. W dniu 17 października br. Czeskie Stowarzyszenie Przemysłu Samochodowego poinformowało że z powodu globalnego niedoboru mikroprocesorów lokalni producenci wyprodukują w tym roku o 250 tysięcy samochodów mniej niż oczekiwano. To oznacza wyraźny spadek przychodów branży motoryzacyjnej.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Skoda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.